Stk' Temsilcileri AK Parti'de Buluştu

Tarih : 2016-08-01 / Kategori : Siyaset

Stk' Temsilcileri AK Parti'de Buluştu Bahceşehir Koleji

yesil_igdir_yemek.jpg Reklam Alanı

FETÖ’nün darbe girişimine tepki gösteren STK temsilcileri, AK Parti yetkilileriyle bir araya geldi.

 

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine tepki gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, AK Parti Iğdır İl Başkanı Ahmet Tutulmaz ve yönetim kurulu üyeleri tarafından parti binasında ağırlandı.
     Darbe girişimi günü gerçekleştirilen protestoların konuşulduğu toplantıda, bundan sonra yapılması planlanan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
    İl Başkanı Ahmet Tutulmaz, 15 Temmuz günü yaşanan darbe girişiminde STK'ların ilk andan itibaren tepkide bulunduklarını belirtti. Olayın en başından beri tepki gösteren, demokrasi nöbetinde meydanlarda kendileriyle yer alan, halkın iradesinin yansıtılması noktasında azami gayret gösteren STK yönetici ve üyelerine teşekkür ettiğini belirten Tutulmaz, "Biz eğer o meydanlarda varsak, sesimiz gür çıkıyorsa bu biraz da STK'ların sayesinde oluyor. STK'ların bu birlikteliği, sahalarda yer alması bizi de memnun etmiştir" dedi.
    STK başkanları ve üyelerini demokrasi nöbeti bitene kadar meydanlarda görmek istediklerini belirten Tutulmaz, "Bu darbe girişimi veya darbe girişimi olarak kastedilen cinnet hali, Recep Tayyip Erdoğan'a veya AK Parti'ye yönelik bir girişim değildi.
     Bu 78 milyon insanımıza yöneltilen bir kasıttı, Allah'a şükür amacına ulaşamadı. 78 milyonun tamamına kastedilen bu belayı, bu sorunu da hep beraber defettik. O akşam sahaya çıkıp gövdesini siper eden, kurşunlara karşı canını ortaya koyan, en teknolojik silahlara karşı milli iradenin temsiliyetini ortaya koyan bu halkımız, sadece AK Parti'ye oy veren veya üyeleri değildi. 
    Orada bütün kesimler canlarını ortaya koydular" şeklinde konuştu.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.