Minik yüreklerden Cumhurbaşkanına asker, polise yılbaşı kartları

Tarih : 2016-12-28 / Kategori : Eğitim

Minik yüreklerden Cumhurbaşkanına asker, polise yılbaşı kartları Bahceşehir Koleji

yesil_igdir_yemek.jpg Reklam Alanı

           Iğdır M. Hüsnü Özyeğin ilkokul, anaokulu öğrencileri, "Cumhurbaşkanı, Genel Kurmay Başkanlığı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Kayseri dağ komanda birliğine  Asker ve Polislere yeni yıl tebrik kartı gönderdi. 

 

      Tebrik kartlarının postaya verilmesi anında öğrencilerle sohbet eden onları kutlayıp tebrik eden Milli Eğitim Müdür Hakan Cırıt’te, Okul idaresini, öğretmenlerimizi, öğrencileri kutluyorum, Çok duyarlı bir çalışma yapmışlardır. Öğrencilerimiz şehitlerimiz için Cumhurbaşkanımıza, başbakanımıza, Genel Kurmaya başkanımıza tebrik kartı gönderecekler. Yazmayı seven bir toplumuz. Bayramlarda, özel günlerde tebrik göndermek yazı yazmak güzel bir olay teknolojiye yenilmeden bu geleneği sürdürmek gerekir.”dedi 
       İlkokul Müdürü Ercan Bilen ,” Geleceğimiz olan öğrencileri her konuda eğitmek bilinçlendirmek istiyoruz. Bu kapsamda öğrencilerimiz PTT den aldığı tebrik kartlarını başta sayın Cumhurbaşkanımıza 15 Temmuz şehitleri adına ,İstanbul Emniyetine Çevik kuvvet ekibine yapılan saldırı ve Kayseri’de komando Tugayına yapılan saldırıdan dolayı Komando taburuna duygu ve düşüncelerini anlatan tebrik kartı yazdılar ve postaya verdik.”şeklinde konuştu. 
Etkinlik öncesi sınıfları gezerek öğrencilere konuyu anlatan Ercan Bilen, öğrencilere vatan, millet için canını seve seve veren şehit olan asker, polis ve 15 Temmuz şehitleri hakkında bilgi verdiler. 
        Öğretmenlerde,” Hüsnü Özyeğin ilkokulu olarak PTT’nin yeni yıl için hazırladığı tebrik kartlarıyla 15 Temmuz şehitlerine ithafen cumhurbaşkanlığına, genelkurmay başkanlığına, İstanbul İl Emniyet müdürlüğüne,Kayseri 1.komando tugay komutanlığına ve Iğdır il emniyet müdürlüğüne öğrencilerin duygu ve düşüncelerini yazdığı yeni yıl kartları geleceğimizin teminatı miniklerin kocaman yüreklerinden dökülen duygu dolu temennilerle dolu kartlar sahiplerine ulaştırılmak üzere hazırlayıp postaya verdik”dediler. 
    Küçük öğrencilerde yazdıkları duygu dolu ,sevgi dolu tebrik kartlarını okuyarak vatanı bayrağı,asker ve polisi sevdiklerini söylediler. 
    PTT merkez müdürü Cafer Alakaş’ta çocuklarımız bu mektuplarla ülkemizin geleceği olduklarını göstermiş oldular. Çok değerli bu mektupları sahiplerine ulaştırmak birinci görevimiz."dedi. 

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.