BESTİ AYDENİZ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÜRÜNLERİNİ SERGİLEDİ

Tarih : 2017-05-18 / Kategori : Kültür & Sanat

BESTİ AYDENİZ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÜRÜNLERİNİ SERGİLEDİ Bahceşehir Koleji

yesil_igdir_yemek.jpg Reklam Alanı

YAPILAN DEFİLE GÖZ KAMAŞTIRDI

                Besti Aydeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi her yıl olduğu gibi bu yılda hazırlamış olduğu yıl sonu sergisi ve şenliği ile göz doldurdu.
             Okul bahçesinde düzenlenen sergi ve defilenin açılışı Vali  Yardımcısı Harun Yücel,Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ve Okul Müdürü Suat Vural tarafından yapıldı.
                Sergi açılışında konuşan İl Milli Eğitim  Müdürü Hakan Cırıt,” Her öğrenci Fen liselerinde ya da daha yüksek akademik kariyeri olan okullarda okumak istiyor ancak herkesin kabiliyeti ve becerisi oranında meslek liselerine yerleşmesi Güçlü Türkiye açısından daha önemli. Öğrencilerin bilgileri, becerileri ve donanımları çerçevesinde gönüllerince istedikleri okullara yerleşebilmeleri açısında bu tür fuarlar,sergiler ,yıl sonu defileleri  çok önemli” dedi.
                Cırıt, 2016- 2017 eğitim öğretim yılsonunda öğrencilerimizin el emeği göz nuru ile ortaya çıkarmış oldukları işlerini yaptıkları çok güzel işlemeleri bugün sergiliyoruz. Bu sergi uzun emekler çok fedakarlıklar sonucunda ortaya çıktı. Bu konuda ve bu anlamda okulumuzun idarecilerini ve öğrencilerini tebrik ederek emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sergimiz hayırlı uğurlu olsun."şeklinde konuştu.
        Programda konuşan  Okul Müdürü Suat Vural : okulumuz meslek liselerinin vizyonuna ve misyonuna uygun bir eğitim öğretim yılını başarılı bir şekilde tamamlayarak, Çocuk Gelişimi Eğitimi, Bilişim Teknolojileri, Güzellik ve Saç Bakımı, Yiyecek İçecek Hizmetleri, Giyim ve Üretim ile El Sanatları Bölümlerinde yaptıkları çalışmaların örneklerini bu gün burada başarılı şekilde sunmanın gururunu yaşamaktadırlar.  Başarılı bir eğitim öğretimin geçirilmesinde emeği gecen tüm idarecilere ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum. Programımıza katılarak bizleri onurlandıran başta Vali Yardımcımız Harun Yücel'e, Melekli Belediye Başkanı Ali Varol'a, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cirit 'e Müdür Yardımcısı Murat Aydoğdu'ya, İl Tarım Müdür Yardımcısı Aziz Durak'a , şube müdürlerine ve okul müdürü arkadaşlarıma teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.”dedi
      Daha sonra  Çok sayıda davetlinin katıldığı defile göz kamaştırdı.Halk oyunları gösterisi yapıldı.Davetliler bir yıl içinde yapılan  sergiyi gezdiler.
         Öğrenciler de, "Bu defile için çok uğraştık. Kıyafetlerin hepsini kendimiz diktik. Her şeyi kendimiz tasarladık, çok heyecanlıydık çok güzel geçti. Herkes çeşit çeşit kostümler giydi. Çok eğlendik, emeği geçen herkese teşekkür ederiz" diye konuştu.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.