İL EMNİYET MÜDÜRÜ ORHAN ÇEVİK’İN “19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI

Tarih : 2017-05-19 / Kategori : Genel Haber

İL EMNİYET MÜDÜRÜ ORHAN ÇEVİK’İN “19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI Bahceşehir Koleji

yesil_igdir_yemek.jpg Reklam Alanı

             Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının  19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'dan Anadolu'ya ayak basarak Türk Milleti’nin verdiği büyük kurtuluş mücadeleleri sayesinde esaret altında yaşayamayacağını ve vatan topraklarının ilelebet işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya haykırışının 98. Yıl Dönümü’nü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. 

 

Milletimizin tarih sahnesinde bir defa daha ayağa kalkışının, sesinin yükselişinin ve milli mücadelemizin başlangıcı olan bu anlamlı gün,  Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Aziz Milletimizin canını ortaya koyarak başlattığı İstiklal Mücadelesi sonrasında kurulan genç Türkiye Cumhuriyeti, yine Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençlere emanet edilmiştir. Bu özel günün, gençlerimize bayram olarak armağan edilmesi de Atatürk’ün gençlerimize verdiği değerin, sevginin ve güvenin bir göstergesidir.    
    Yüzbinlerce şehit verilerek, her türlü imkânsızlıklar içinde, büyük fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti gençlerimize emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde teslim etmek, milletimize karşı en başta gelen görev ve sorumluluğumuzdur. Milletimizin kurtuluş ve Devletimizin kuruluş mücadelesini en iyi şekilde öğrenip dersler çıkararak, ülkesine ve milletine karşı sorumluluklarını bilen, yüksek idealleri olan bir nesil olarak yetişecek olan gençlerimiz, Aziz Cumhuriyetimizin bekasını güvenceye kavuşturacaktır.
    Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını, vatan uğruna canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, istiklalimizin ve istikbalimizin umudu kıymetli gençlerimizin “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını” kutluyorum.
Orhan ÇEVİK
İl Emniyet Müdürü
1.Sınıf Emniyet Müdürü

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.