IĞDIR BELEDİYESİNİN FUTBOL OKULUNDAKİ YETENEKLİ GENÇLER SEÇİLİYOR

Tarih : 2017-08-04 / Kategori : Spor

IĞDIR BELEDİYESİNİN FUTBOL OKULUNDAKİ YETENEKLİ GENÇLER SEÇİLİYOR Bahceşehir Koleji

yesil_igdir_yemek.jpg Reklam Alanı

Iğdır belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından yaz futbol okulundaki yetenekli gençler alt yapıya seçilmeye başladı.
Iğdır Belediyesinin yaz okulunu ziyaret eden Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Yücebaş seçmeler konusunda antrenörlerden bilgi aldı.

 

             Iğdır’ın spor alt yapısını güçlendirmek ve çocukları kötü alışkanlıklardan kurtarmak amacıyla hayata geçirilen yaz dönemi futbol okulun da bir açıklama yapan Belediye başkan Yardımcısı Abdullah Yücebaş: “ Müracaatlarımız şu an itibari ile 140 müraatcat olmuştur.  Iğdır belediye sporun altyapı takımına seçmelerimiz başlamıştır. 
         9-15 yaş aralığında gerçekleşecek futbol okuluna çocukların ulaşım ve spor malzemeleri Iğdır belediyesi tarafından ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Belediyemize ait çim sahamızda futbolu teorik ve uygulamalı olarak öğrenme şansı sunulmaktadır.”dedi.
Tecrübeli antrenörlerle verilen eğitime yetenekli olan gençler 76 Iğdır belediye spor alt yapısında devam edecektir diyen Iğdır Belediye başkan Yardımcısı Abdullah Yücebaş:”  Bu yıl sahayı bakıma aldık. 140 metre bir su kuyusu sondajı yapıldı. Çim sahamız Avrupa birliği standartlarındadır. Sporun vücuda sağladığı faydalar, bütün dünyada tartışmasız kabul edilmekte ve insan hayatında vazgeçilmez yeri olduğuna inanılmaktadır. Bir bilim dalı olan sporun günümüzde önemli bir meslek alanı haline geldiği de gözlenmektedir. Spor, fizyolojik ve psiko-sosyal yönlerden ferdin uyumlu ve dengeli gelişimini sağlayan bir etkinliktir. 
               Dolayısıyla ferdin sosyal hayata intibakında sporun yeri ve önemi küçümsenemez.  Toplumun sağlıklı olması tek tek fertlerin sağlıklı olmalarına bağlıdır. Fertlerin sağlıklı bir bünyeye kavuşabilmeleri de fizikî aktivitelerin düzenli yapılmasını gerektirir. ”dedi.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.