Yaz futbol okulu sezonu kapandı

Tarih : 2017-09-11 / Kategori : Spor

Yaz futbol okulu sezonu kapandı Bahceşehir Koleji

yesil_igdir_yemek.jpg Reklam Alanı

          Iğdır Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından yaz futbol okuluna müracaat eden ve 3 aylık  futbolu teorik ve uygulamalı olarak öğrenme şansı bulan 200’e yakın öğrenci katılım belgesi aldı.

 

         Iğdır Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından yaz futbol okuluna müracaat eden ve 3 aylık  futbolu teorik ve uygulamalı olarak öğrenme şansı bulan 200’e yakın öğrenci katılım belgesi aldı.
         Öğrencilere katılım belgelerini Belediye Başkanı Murat Yikit, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Yücebaş ve Belediye meclis üyeleri tarafından verildi.
           Programda konuşan Belediye Başkanı Murat Yikit,  Iğdır’da spor  alt yapısını güçlendirmek ve çocukları kötü alışkanlıklardan kurtarmak amacıyla hayata geçirilen yaz dönemi futbol okulu, belediyemiz kültür ve sosyal işler müdürlüğü biriminin öncülüğünde başlamıştır. Yaz futbol okuluna müracaat tahminimiz 50 civarındaydı. Futbol okulumuza aşırı bir talep oldu, kayıt süresi bitmesine rağmen süreyi uzattık yaklaşık 200’e kadar kayıt yapıldı.
          Bu bizler için sevindirici oldu. Belediyemiz gençlerin boş vakitlerini değerlendirmeleri, kötü alışkanlıklardan uzak durarak, spora yönelmeleri bakımından da önemli bir görev üstleniyor. Bu görevi başka kurumlarımızda üslenirse gençlerimizi bir okadar kötü alışkanlıklardan kurtaracak ve kontrol altında gözetim altına almış olacağız. 
           UYUŞTURUCU İLKOKUL SEVİYESİNE İNDİ
          Başkan Murat Yikit, Ülkemizde uyuşturucu konusunda çok sıkıntılar çekmekteyiz. Gençlerimiz uyuşturucu illetinin eline düşüyor. Bu seviye ülkemizde ve dünyada ilkokul çağına kadar indi. Bu konuda gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için gerek futbol gerekse sportif faaliyetlere yönelik talepleri artırmalıyız. Bu konuda da ailelerede büyük görevler düşüyor. Çocuklarınızın arkadaş ortamı çevresi konusunda yakından ilgilenmeniz gerekiyor.”dedi.
Program daha sonra çocuklara ve ailelere çeşitli ikramların verilmesiyle son buldu.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.