SAĞLIK SEN IĞDIR DEVLET HASTANESİNDE TEMSİLCİLİK AÇTI;

Tarih : 2017-09-29 / Kategori : Sağlık

SAĞLIK SEN IĞDIR DEVLET  HASTANESİNDE TEMSİLCİLİK AÇTI; Bahceşehir Koleji

yesil_igdir_yemek.jpg Reklam Alanı

       DİJİTAL PANO SİSTEMİNE GEÇTİ

      Şubemiz Hastanelerde dijital pano sistemi kurarak sağlık çalışanlarımız için önemli olan konuları bu ekranlardan en hızlı şekilde paylaşmaya başladı.
      Şube Başkanı Fettah KARADAĞ ve Başkan Yardımcısı Rıza ŞIKTAŞ ile yapılan görüşmelerde Devlet Hastanelerinde dijital pano sistemine geçmiş bulunuyoruz. Artık üyemiz olsun ya da olmasın tüm sağlık çalışanları kazanımlarımızı ve sağlıktaki son gelişmeleri anında ve canlı olarak bu ekranlarımızdan takip edebileceklerdir” dedi.

         Sağlık çalışanlarının sağlık sektöründeki değişimlerden ve kazanımlardan anında haberdar olmalarının önemine değinen ŞIKTAŞ, “Sağlık-Sen olarak sağlık alanında meydana gelen değişim ve dönüşümleri sadece takip eden değil bizzat bu değişim ve dönüşüme müdahil olabilen bir sivil toplum kuruluşuyuz. Bu nedenle elde ettiğimiz kazanımlardan ve sağlık ile ilgili her türlü bilgiden sağlık çalışanlarımızın en kısa sürede haberdar olabilmesi için dijital pano sistemi projesini hayata geçirdik. Sağlık çalışanlarının da bu uygulamadan memnun olduklarını ifade ettiler. 
       Iğdır’da Sağlık sektöründe 6 yıldır genel yetkili Sendika olan Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen Devlet Hastanesi’nde İşyeri temsilciliği odasını düzenlenen törenle açtı.
      Sağlık-Sen Iğdır Şube Bşk.Yrd.Rıza ŞIKTAŞ, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreter Vekili ve Başhekimi Uzm.Dr Nevruz EREZ Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Nuran BİLİR, İdari Mali İşler Müdürü Mustafa AKGÜN, Müdür Yardımcısı Funda KARADUMAN ve Hastane Temsilcimiz Öznur TÜRKELİ ve bağlı Sendika başkanlarının ve sağlık çalışanlarının birlikte kestiği açılış kurdelesi ile işyeri temsilciliği odası hizmete açıldı.
      İşyeri temsilciği odasının açılışında bir konuşma yapan Iğdır Şube Başkanı Fettah KARADAĞ, “Sağlık-Sen olarak hep ilkleri yaşayan ve yaşatan bir sendika olmanın haklı gururunu ekip olarak yaşıyoruz. Bugün bizim için önemli bürgün. Sağlık-Sen, “4688 sayılı sendikalar kanuna göre tabi ki Başbakanlık Genelgesi ile İşyerinde en fazla üyeye sahip olan yetkili sendikaya ait olan iş yeri temsilciliği odası hakkını Bayburt Devlet Hastanesi’nde ve tüm il genelinde Sağlık-Sen kazanmıştır. Tabi ki bununla beraber personelle daha iyi diyalog kurulması açısından bu oda çok önemlidir. Bu konuda bizlere gösterdiği ilgiden dolayı Genel Sekreter Vekili ve Başhekim Uz. Dr. Nevruz EREZ Bey ve onun şahsında tüm Genel Sekreterlik ve Hastane ekibinin tamamına teşekkür ediyorum. Buradaki işyeri temsilciliğimizin açılmasıyla birlikte üyelerimizin daha rahat bir ulaşım ve üyelerimizin sorunları ile daha rahat ilgilenmek için faydalı olacağını düşünüyorum. Sendikamıza hayırlı uğurlu olsun. Bu odanın tüm çalışanlarımızın özlük haklarını korumak, sendikal diyalogları kurmak adına hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bizim için önemli bir gelişmedir.
Bu oda hastane çalışanlarının kendi sorunlarını özelde ve genelde her türlü diyalogla iş yeri temsilci odasında belli saatler içerisinde yetkili sendika olan buradaki iş yeri temsilcisi olan arkadaşlarımıza aktarmasıdır. Temsilcilik odasının ulaşılabilirlik anlamında kolay yerde olması ve ana bina içerisinde olması da sevindiricidir.
Bu odanın Sendikamıza ve tüm sağlık çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. İşyeri Temsilcisi arkadaşlarıma Çalışmalarında başarılar diliyorum. Şu an Hastane ve il genelinde çalışanlarımızın yüzde 98’ i Sağlık-Sen üyesidir. Bundan sonraki hedefimiz tüm çalışanlarımızı bu çatı altında toplamaktır. Temsilci odasının temsilci kişilerin oturup dinleneceği yer değil, çalışanların sorunlarını dinledikleri koordinasyonun sağlanacağı yerler olacağının altını çizmek isterim.
Sivil toplum kuruluşlarının en önemli yapıtaşlarından birinin temsilciler olduğunu belirterek, buraların adeta kılcal damar görevi yaparak sağlık sorunlarını merkeze taşımak kaydıyla çözüme kavuşturan yerlerdir.
Kurum amirleri, sendika temsilcileri, yöneticileri, çalışanların aralarındaki etkileşimi güçlendirmek ve diyaloğu sağlamak ve artırmak amacıyla burayı açtık.
Sağlık-Sen’in Türkiye’de sağlık ve sosyal hizmetlerde görev yapan bütün çalışanları temsil eden bir sivil toplum kuruluşudur. Bayburt ilimizde de, Türkiye genelinde de genel yetkilidir. Sendika olarak bu başarıyı yakalayabilmiş olmak Sağlık-Sen’in gerçek varlığını da ortaya koymaktadır.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.