IĞDIR’IN 97. KURTULUŞ GÜNÜ KUTLANDI

Tarih : 2017-11-15 / Kategori : Genel Haber

IĞDIR’IN 97. KURTULUŞ GÜNÜ KUTLANDI Bahceşehir Koleji

yesil_igdir_yemek.jpg Reklam Alanı

 Iğdır'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun Ermeni taşnakların Iğdır topraklarından atılışının 97. Yıl Dönümü kutlandı. Sokaklar bayraklarla donatıldı.

 

                Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın kutlama mesajı okundu.
              Iğdır'ın düşman işgalinden kurtuluşu'nun 97. yıl dönümü Sabah saatlerinde Atatürk Caddesi Zübeyde Hanım bulvarında belediye bahçesinde bulunan Atatürk anıtına Vali Enver Ünlü, Garnizon ve 5. Hudut Alay Komutanı P. Albay Taner Güneş, Belediye başkanı Murat Yikit, Şehit ve gazi aileleri derneği başkanı Ahmet Akdeniz tarafından çelenkler konulmasıyla başladı.
              Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan kutlama programı, öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunmasıyla devam etti.
Programda Konuşan Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit, 97 yıl önce yaşananlar bir coğrafyanın yeniden şekillenmesiydi. Aradan geçen yüz yıl bize bir daha şunu gösterdi. Bu coğrafyada yaşayan bütün halklar birlikte mücadele etmediğimiz sürece, Özellikle manevi değerlerimize sahip çıkmadığımız müdetçe  önümüzde bir yüz yıl daha bir inşa sürecinin farkına bile varmayacağız. Geçmişte ülkemizi ayakta tutmak için birlik ve beraberlik içinde oldular. Bu başarıda amacına ulaştı. Bu gün burada bir arada olmamızı sağlayanları bir kez daha minnetle anıyoruz.” şeklinde konuştu.
         Program  daha sonra 1 Km Uzaklıktaki Iğdır Şehitler  anıtına Protokol tarafından çelenk sunuldu.  Program kültür merkezinde devam etti.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.