Öğrenciler Gazetemizi Ziyaret Etti

Tarih : 2017-11-16 / Kategori : Genel Haber

Öğrenciler Gazetemizi Ziyaret Etti Bahceşehir Koleji

yesil_igdir_yemek.jpg Reklam Alanı

Iğdır İnönü ortaokulu öğrencileri Yeşil Iğdır ve 15 Temmuz  Gazetesi’ni ziyaret ederek bir gazetenin nasıl baskıya hazırlandığını gördü.

Iğdır İnönü ortaokulu öğrencileri Yeşil Iğdır ve 15 Temmuz  Gazetesi’ni ziyaret ederek bir gazetenin nasıl baskıya hazırlandığını gördü.
Iğdır İnönü ortaokulu Öğretmen ve Öğrencileri Milli Eğitim Bakanlığı müfredatı kapsamında işledikleri “Medya Okur Yazarlığı ” konusunu Yeşil Iğdır ve 15 Temmuz Gazetesi'ni gezerek pekiştirdi.
Iğdır İnönü ortaokulu Müdür Yardımcısı Ercan Aydemir, Rehber öğretmen Gökhan Şafak ile birlikte Yeşil Iğdır ve 15 Temmuz Gazetesi'ne gelen öğrenciler, ilk olarak gazetenin matbaasını gezdiler. 
Gazetenin nasıl baskıya hazırlandığını ve baskı aşamalarını izlediler. Daha sonra yazı işleri, araştırma ve reklam servislerini gezip, bir gazetenin nasıl hazırlandığını gördüler.
          Öğrenciler, Yeşil Iğdır ve 15 Temmuz Gazetesi Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Cabbar Şıktaş’la sohbet etme imkanı buldular.
Öğrenciler, Şıktaş’ı soru yağmuruna tuttu.
         Şıktaş, ise, Öncelikli Matbaa makinelerini ve özelliklerini tanıttı. Ardından  Yerel basının anlamı, Gezetenin çıkım aşaması, Haber yazma ve haber alma teknikleri hakkında bilgiler verdi.
         Şıktaş, ziyaretten dolayı Iğdır İnönü ortaokulu öğrencilerini bilgilendirdikleri için çok mutlu olduklarını belirtti.
         Öğrencilerden Gazetecilik mesleğine hevesli olan Kadir Ungün’ün, Gazetecilik konusunda soruları dikkat çekti.  
    Haber:Ali  ŞIKTAŞ

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.