Iğdır Eski Valisi Amir Çiçek’ten Nezaket Ziyareti

Tarih : 2017-11-17 / Kategori : Genel Haber

Iğdır Eski Valisi Amir Çiçek’ten Nezaket Ziyareti Bahceşehir Koleji

yesil_igdir_yemek.jpg Reklam Alanı

        2010 yılında Iğdır’a Vali olarak atanan ve 2.5 yıl Iğdır’da başarılı bir görev yaptıktan sonra merkeze valiliğine alınan ve ardından  Muğla valiliğine atanan Amir Çiçek, son kararname ile tekrar merkez valiliğine atandı.

 

          Iğdır’ın kurtuluş bayramı törenlerine davetli olarak katılan Iğdır eski Valisi Amir Çiçek, gazetemize nezaket ziyaretinde bulunarak, Yeşil Iğdır ve 15 Temmuz Gazetelerinin sahibi Cabbar Şıktaş’ı ziyaret etti ve geçmişi yad ederek uzun süre hasbihal ettiler.
           Halfeli Beldesi Belediye Başkanı Reşat Başkara’nın da bulunduğu sohbette, eski günler yad edildi.
            Iğdır’da hoşgörüsü ve devlet ciddiyetiyle 2.5 yıl dolu dolu bir valilik yapan Amir Çiçek ziyarette yaptığı konuşmada:  “Iğdır’ın düşman işgalinden kurtuluş yıldönümü törenlerine davet edildim ve bu güzel şehri, kıymetli dostları ziyaret etmek üzere hemen geldim. Sizleri Iğdır’ı çok özlemiştim. İyi bir vesile oldu. Bildiğiniz gibi Iğdır’dan merkez valiliğine gitmiştim. Bir süre sonra da Muğla Valiliğine atandım. Orada da gece gündüz çalıştık, iyi dostluklarımız oldu. Biliyorsunuz ben Iğdır’da iken sürekli beni Dursun Çiçek üzerinden yıpratmaya çalışıyorlardı. Alınma sebebim de zaten onlardı. Ben Muğla Valiliğine atandığımda da gider gitmez FETÖCÜLERLE mücadeleye başladım. 15 Temmuz gecesi Sayın Cumhurbaşkanımız Muğla’daydı. Ülkemizi yıkmaya çalışan, Sayın Cumhurbaşkanımıza suikast düzenleyen vatan hainleri ile gece gündüz mücadele ettik. Allah’a şükür, halkımızın, askerimizin, polisimizin yiğitliği sayesinde hadleri bildirildi. Çok büyük bir badire atlattık, o gece sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olan  ilklerden birisi de bendim. Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla sokaklara inen halkımız ve vatanperver asker polisimiz ülkemizi büyük bir beladan kurtarmışlardır” dedi.
         Halfeli Belideye Başkanı Reşat Başkara’da: “Sizinle çalışmak nasip olmadı ama, gayretli çalışmalarınızı yakinen takip ediyordum. Muğla’ya gittiğinizde de sizinle gurur duymuş, 15 Temmuz sürecini çok başarılı yöneten biri olmanızdan da onurlanmıştık... Iğdır halkı sizi her zaman yad edecek, saygıyla anacaktır” dedi. 
Yeşil Iğdır ve 15 Temmuz Gazeteleri sahibi Cabbar Şıktaş Iğdır eski Valisi Amir Çiçek’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken şöyle dedi: “Iğdır valisi iken merkeze alındığında veda yemeği verilmişti. Orada yaptığınız konuşmada tam bir devlet adamı gibi konuşmuş, devletimiz, hükümetimiz bizlere Iğdır’da görev yapma emri vermişti geldik görevimizi yaptık ve şimdi de merkez valiliği görevini vermişlerdir, gideceğiz ve görevimizi layıkıyla yapacağız demiştiniz. Bu ifadenizi hiç unutmadım. Yozgat’ta, Iğdır’da, Muğla’da çok başarılı hizmetler ortaya koydunuz. Sizi ülkemize verdiğiniz başarılı hizmetlerden ötürü kutluyorum. Yolunuz ve bahtınız her daim açık olsun” dedi. 

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.