Cabbar ŞIKTAŞ Ülke artık yeni bir sürece girdi
Tarih : 2016-07-30
Tüm Yazılar

Cabbar ŞIKTAŞ Ülke artık yeni bir sürece girdi 
            17-25 Aralık operasyonu yapıldığında, Türkiye, uyanmış, Ak Parti irkilmişti. 
Dindar nesil söylemleri ile yetişen ılımlı nesil, bu ülkenin silahı ile bu ülkenin evlatlarını şehit etmeye başlayınca herkes donup kalmış, yaşananlara anlam verememişti. 
            Fetoşu ilahlaştıran, uğruna canlarını, namuslarını hiçe sayan mankurt kafalılar, bu ülkeyi ele geçirip ABD'nin hizmetine sokacaklardı. Kalkıştıkları darbe girişimi aynı gün, aynı dakikalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halkı sokağa davet etmesiyle birlikte bastırıldı. Neye uğradıklarını şaşırtan darbeciler, sivil halkın yaptığı darbe ile inlerine kaçmaya başladılar.
            Bu aşağılık herifler bu ülkede, özelliklede Iğdır'da çok can yaktılar. Bir gecede 50 küsur okul Müdürünü bu kafa değiştirdi. Yerine de kendi adamlarını atadılar.  Kurumlarda işlerine yaramayan kim varsa sürgün ettiler. Kendilerinden olmayan kim varsa iş verditmediler. 
            Sodes projesi ile kendi yurt ve kuruluşlarına kaynak aktardılar. Cemaat ekseninde hareket edenleri yararlandırdılar. Bir tek Azerbaycan Türkünün içinde bulunduğu  bir proje  onaydan geçirilmedi, kaynak aktarılmadı. 
            Öyle kibirli, öyle şımarık, öyle küstahtılar ki, insanların mahremlerine girip şantaj yaparak kullanıyorlardı. Kendilerinin yemediği halt kalmaz, başkalarının uçkurunu kovalar ve uçkurla ülkeyi dizayn ederlerdi.
            Kul hakkı, din imam bunların oyuncağı gibiydi. 
            Peygamber'den, Kuran'dan hadisler, ayetler okuyacaklarına,  sülüklü bir tarikat lideri FETÖ'nün sözlerini, buyruklarını telaffuz ederlerdi. 
            Arınç'ın dediği gibi aptal sürüsüydüler. 
            Aptaldılar ama aynı zamanda gaddardılar da. 
            Acıma hisleri, merhametleri yoktu. 
            Şimdi haksız yere mezun oldukları diplomaları iptal ediliyor. Çaldıkları geri alınıyor. Zulümleri kendilerinden çıkıyor.

            Devranın hep böyle gideceğini düşünüyorlardı. Hesapların bozulacağını, Allah'ın hesabının devreye gireceğini, yediklerini kusacaklarını hiç hesaba katmıyorlardı.

            Zülüm ettikçe, haksızlık ettikçe, kul hakkı yedikçe, kendilerinden olmayanların yaşam alanlarını kısıtladıkça, haşa Allah'a daha çok yaklaştıklarını düşünüyorlardı. Oysa bu yaptıkları ile Sülüklü Fetoya bağlılıklarını kanıtlıyorlardı.

            Bu halktan toplanan vergilerle, bu halka zulmediyorlardı. Alivi, Şia bunların baş düşmanıydı. 81 Vilayette bir tek Vali Alevi-Şia'dan yapılmadı. İl Emniyet Müdürü Alevi olamadı. Jandarma komutanı olamadı. Kurum müdürü bir iki istisna belki ama, üst bürokrat asla yapılmadılar. Mesela bir müsteşar, genel müdür, daire başka mumla arasan bulamazsın.

            Bu bilinçli ötekileştirme hareketinin mimarı FETÖ Nur cemaati idi. Adlarında nur vardı ama şeytani davranıyorlardı.  Ak Parti içinde etkili olan ve her dediğini yaptıran bu terör yapısı, tüm bu dediklerimizi bir tek Ak Parti iktidarı döneminde yapmadı elbet... Ecevit, Demirel, Özel, Yılmaz, Aktuna, Türkeş, Baykal, dönemlerinde de etkiliydiler. Ama Ak Parti döneminde olduğu kadar güçlenememişlerdi. Bu ruhsuz, imansızlara bir tek geçit vermeyen Erbakan ve Bahçeli'ydi. Erbakan bu yapıyı uzun yıllar öncesinden tanıdığı için prim vermiyordu.

            Ak Parti cemaat konusunda büyük bir yanılgı düştü. Ancak gelinen süreç itibari ile şu anda bu FETÖ'cüler ile mücadele edebilecek tek parti var o da Ak Partidir. Çünkü yıllarca hep iç içe olduklarından birbirilerini çok iyi tanıyorlar. Kim kimin referansı ile göreve gelmiş, kim hangi ihaleyi almış, kim hangi makama gelmiş en iyi bilen Ak Partidir. Doğal olarak onlarla en iyi mücadele edebilecek olan da Ak Partidir.

            Ancak önemli bir ayrıntı var.

            Ak Parti kendi içini FETÖ'cülerden temizlemez ise en kısa zamanda bir operasyon daha yiyeceğinden hiç şüpheniz olmasın.

            Fetullah Gülen'in talimatı ile kamufle olan cemaatçiler, şu anda Fetö'ye küfrediyorlar. Çarşaf çarşaf ilanlar verip biz yanıldık, bize "aptal" diyebilirsiniz diyorlar. İçki içebiliyor, bikini ile denize girebiliyor, Atatürkçü ya da bir Ak Partili gibi davranabiliyorlar. Durum böyle olunca ve de kamuflaj işlemini başarırlarsa, yeni bir sürece girip ülkemizin dizaynında rol üstlenirlerse, yakın gelecekte tekrardan bir başkaldırı olacağından kimsenin şüphesi olmasın.

            Lütfen
            Lütfen bu mezhep taassubunu bırakın bir tarafa. 
            Lütfen bu namaz kılıyor, en güvenilir adam budur yaklaşımından uzak durun.
            Lütfen liyakati olmayan, falanca cemaatin üyesidir diye içi dışı fitne dolan kişileri iş başına getirmeyin. 
            Lütfen ülkemize sahip çıkın. 
            Lütfen bu zorlu günlerde birlik ve dayanışma içinde olun. 
            Lütfen Ak Parti başta olmak üzere tüm partiler bağırsaklarını bu ve benzeri teröristlerden temizlesin. 
            Lütfen duygusal davranıp yarının teröristlerini bünyenizde barındırmayın. 
            Lütfen bir birinizi sevin sayın. 
            Lütfen yarınlarımızı daha sağlam temellere oturtmak için Atatürk ilke ve inkılaplarından ayrılmayın. 

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.