Bakan Arslan Temel Atma Törenine Katıldı

Tarih : 2017-05-20 / Kategori : Genel Haber

Bakan Arslan Temel Atma Törenine Katıldı

           Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından yaptırılan Iğdır TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” temel atma törenine katıldı.

 

      Tören alanında Öğrencilerin Kafkas dansı ile karşılanan Arslan, kendisine takdim edilen çiçeği kız öğrencilere verdi.
    Arslan, törende yaptığı konuşmada, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da temel atma törenine katılacağını ancak uçakta meydana gelen arızadan dolayıtörene katılamadığını belirtti.
    Arslan, “Ülkemizin her yerinde  büyük çalışmalarımız devam etmektedir. Özellikle Dilucu Sınır Kapısı’ndaki tesislerin yenilenmesi, Gürbulak’taki tesislerin yenilenmesi ve ülkemizin diğer kapılarındaki tesislerin yenilenmesi, Duble yollar, ülkemizin geliştiğinin bir göstergesidir. “dedi.
    Arslan, Iğdır TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni yaptık ama İl milli eğitim müdürümüz bir şey söyledi. 
    Okul için çok teşekkür ederiz. Iğdır için büyük bir değer ama bu okulun atölyesi olmasa önemini yitirmiş olur.Bunun için atölye yapımı olmalı”dedi. Bende okulun bitimi sonrası Okulumuzun atölyesinin yapılması konusunda gereğini yapacağım.
    Açılışını yaptığımızda yeni bir okul sözü daha alacağız. ”şeklinde konuştu.
    Iğdır valisi Ahmet Turgay Alman,yaptığı konuşmada,”Okulun Iğdır’a kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Güzel bir okul olacak Iğdır’da derslik ve okul yönünden sıkıntılar aza inmiştir. Öğrenci sayıları sınıflarda 20 ile 30 arası değişmektedir. Geleceğimiz olan çocuklarımızı en iyi şekilde eğiteceğiz ”dedi.
    Milletvekili Nurettin Aras’ta “En güzel yatırım eğitime yapılan yatırımdır. Emeği geçenlere teşekkür ederim. Mesleki alanda gelişmeliyiz. Gençlerimiz bu mesleki okullarda yetişerek fabrikalarda ihtiyaç duyulan teknik ve ara elaman ihtiyacını gidermelidir. 
    Bugün gelişen ülkelere bakıyoruz. Meslek liselerinde okuyan teknik elamanlar sayesinde gelişmişlerdir. Bizde bunu gerçekleştirmeliyiz bu okullarda iyi yetişen öğrencilerimiz uçak bile yapabilir.Teknoloji ve bilimi birleştirerek ülkemizi dışa bağımlılıktan kurtarabilir “şeklinde konuştu. 
    Iğdır Ticaret Odası ve Sanayi Odası Başkanı Kamil Arslan, Iğdır’a bir çok yatırım ve desdek veren ve son olarakta  Iğdır TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni yaptıran TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
    Arslan’a Iğdır Ticaret Borsası Başkanı Serhat Kumtepe tarafından tarafından tablo hediye edilmesinin ardından, temel atımı için butona Bakan Arslan,Iğdır valisi Ahmet Turgay Alpman,Milletvekili Nurettin Aras,ve Kamil Arslan barsak temeli attılar.
    Iğdır Ticaret odası  girişimleri ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Melekli yolu üzeri Iğdır Özel Eğitim Uygulama Merkezi Yerinde  yapılacak olan 24 derslikli “Iğdır TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” temel atma törenini Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Ahmet ARSLAN, Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, Iğdır Milletvekili Nurettin Aras, Ak Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz ve Protokol tarafından atıldı.
    Programa Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Jandarma komutanı Kahraman Dikmen, Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit,  Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Ak Parti il başkanı Ahmet Tutulmaz davetliler vatandaşlar katıldı.

Facebook Beğenenler

Yorum yapılmadı!

Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.