IĞDIRDA ÖĞRENCİLER SİNEMA İLE BULUŞUYOR….

Tarih : 2017-10-27 / Kategori : Kültür & Sanat

IĞDIRDA ÖĞRENCİLER SİNEMA İLE BULUŞUYOR…. Bahceşehir Koleji

yesil_igdir_yemek.jpg Reklam Alanı

   Iğdır Valiliğinin başlatmış olduğu  "Öğrenciler Sinema İle Buluşuyor  Projesi" kapsamında öğrenciler ücretsiz bir şekilde sinemaya götürülüyor.

          Iğdır İl   Milli Eğitim Müdürlüğü kordinesinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve  Iğdır Belediye Başkanlığının katkılarıyla 9273  öğrenci, 24 Ekim 2017 – 22 Aralık 2017 tarihleri arasında yaklaşık iki ay boyunca Belediye Başkanlığınca tahsis edilen otobüslerle kendi okullarından alınıp kültür merkezinde sinema izlettirilerek tekrar okullarına bırakılacaktır.
            Projenin İl koordinatörlüğü görevini yürüten Cumhuriyet Ortaokulu Müdür Yardımcısı Kutbettin Yıldızlı öğrencilerin bu uygulamadan çok mutlu olduklarını daha önce sinemayla hiç tanışmamış öğrencilerin ilk defa sinema salonunda sinema izleme imkanını bulduklarını bu yönüyle de amacına hizmet eden çok güzel bir uygulama olduğunu ifade etti. 
                  Sinemada  Ertuğrul 1890, 120, İksir ( Animasyon ), Son Mektup,  Evliya Çelebi Ölümsüzlük Suyu (Animasyon) gibi  Mili Eğitim Bakanlığınca belirlenen yerli yapımı olan  toplumda milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturan filimler izletilmektedir.
            Öğrencilerde “Çok güzel bir proje Iğdır valiliğine Milli eğitim Müdürlüğüne teşekkür ederiz.İlk defa bir sinemada film izledik çok mutluyuz.”dediler.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.