Sosyal Medyada Örgüt Propagandası Yapanlara Operasyon

Tarih : 2017-11-25 / Kategori : Gündem

Sosyal Medyada Örgüt Propagandası Yapanlara Operasyon Reklam Alanı

          İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerince 24.11.2017 günü yapılan açık kaynak çalışmalarında, sosyal paylaşım sitelerinden Terör Örgütü Propagandası (PKK/KCK). Cumhurbaşkanına Hakaret, Mustafa Kemal ATATÜRK’e Hakaret, Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletine, Devletin Kurum ve Organlarını Aşağılama içerikli paylaşımlar yaptıkları tespit edilen şüphelilerin yakalanmasına yönelik gerçekleştirilen operasyonda H.Ç, N.U, S.K, E.S. isimli 4 (dört) şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

 

            Gözaltına alınan şahıslar  hakkında adli işlemleri başlatılmış olup, diğer 4 (dört) şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalar Burdur, Çanakkale, Isparta ve Ankara illerinde devam ettiği belirtildi.
            FETÖ/PDY, PKK/KCK, DEAŞ ve DHKP/C olmak üzere Silahlı Terör Örgütleri ile mücadele kapsamında hukuk devleti ilkelerine bağlı ve insan haklarına saygılı görev anlayışı çerçevesinde, gerek toplumun tüm katmanlarıyla gerekse terörle mücadele eden diğer kurumlarla koordinasyon ve işbirliği içerisinde halkımızın huzuru, devletimizin bekası için her türlü terör olayını önlemeye yönelik çalışmalarımız kararlıkla sürdürülmekte ve gerekli tüm tedbirler alınmaktadır.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.