T.C. IĞDIR İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Tarih : 2018-06-13 / Kategori : Duyurular

T.C. IĞDIR İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI Bahceşehir Koleji

yesil_igdir_yemek.jpg Reklam Alanı

2017/260 TLMT.
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği  kıymeti adedi önemli özellikleri:
1. NOLU TAŞINMAZIN

Özellikleri        :Iğdır ili ilçe 417 Ada 8 Parsel KARAAĞAÇ Mah. ÇIKMAZ MEVKİİ 2. kat (16 Nolu Bağımsız bölüm ) MESKEN Niteliğindeki taşınmaz rus pazarı olarak bilinen yerin arkasında yaklaşık 100 mmesafededir. Beledilye meydanına kuş uçuşu yaklaşık 720 m ve hükümet konağına kuş uçuşu yaklaşık olarak 820 m mesafede olduğu gerek belediye gerekse de diğer kamu kurum ve kuruluşların hizmetlerinde faydalandığı etrafında yapılaşmaların olduğu ve gelişmekte olan bir bölge de bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina beton arme karkas yapı olup yaklaşık 15-20 yıllık olduğu tahmin edilmektedir.  2. oda 1 salon antre mutfak banyo lvb. VVc ve 2 adet balkon mahallelerinden oluştuğu görülmüştür. Banyo ve vvc nin zemin ve duvar kapılarının seramik olduğu mahallinin  duvar kaplamasının seramik zemin kaplamasının laminat parke salon antre ve odaların zemin kapılarının laminat parke duvarlarının alçı sıvalı ve boyalı tavanlarının sıvalı ve boyalı olduğu olduğu görülmüştür. kapı doğramalarının ahşap pencere doğramalarının ise pvc olduğu görülmüştür.  Taşınmazın doğramalarının ise pvc olduğu görülmüştür. Taşınmazın yaklaşık 125.00m2 alanı olduğu tespit edilmiştir.
Yüzölçümü        :305.79m2 Arsa payı :TAM
Kıymeti        :82.473.50 TL KDV Oranı %1
Kaydındaki Şerhler                 :Taşınmazın Şekerbank TAŞ ‘ye ipotekli olup taşınmaz üzerinden başkaca           hacizler yoktur. 
1. Satış günü                          :12/072018 günü 11.20-  11.25 Arası
2. Satış günü        :07/082018 günü 11.20-  11.25 Arası
Satış Yeri        : Iğdır Adliyesi Ek hizmet binası icra müdürlüğü önü IĞDIR
Satış şartları: 
1. İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresine elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur.Birinci artırma istekli bulunmadığı taktirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden ikinci artırma gününden öncemi gün sonuna kadar elektronik ortamda tekliff verilebilecektir. Bu artırmada malın tahmin edilen değerinin %50 sini rüçhanlı alacaklar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmemesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedele alıcı çıkmazsa  satış talebi düşecektir.
2. Artırmaya iştirak edeceklerin tahmin edilen değerin %20’si oranında pay akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi KDV. 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellalık harcı taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3. İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faaiz ve giderlere dair olan iddalarını dayanağını belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. aksi taktirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 
4.Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale fes edilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerüf faazinden müteselisen mesul olacaktır. İhale farkı ve temerrüt faaizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 
5.Şartname ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verdiği taktirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6.Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacaktır. başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/260 tlmt sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 28.05.2018

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.