İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Iğdır’da Miting Düzenledi

Tarih : 2018-06-22 / Kategori : Siyaset

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Iğdır’da Miting Düzenledi Bahceşehir Koleji

yesil_igdir_yemek.jpg Reklam Alanı

       Seçim çalışmaları kapsamında il ziyaretlerine devam eden Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Kars'tan sonraki durağı Iğdır oldu. 

 

”"IĞDIR'DA 100 KİŞİDEN 47'Sİ AÇLIK SINIRINDA"
2,5 milyar dolar para alındı. Bu paradan Iğdırlılara yarayan para var mı? Tekstil kuruldu mu? Sanayi kuruldu mu? Iğdır’da yaşayan 100 kişiden, 47’si açlık sınırında yaşıyor. Iğdır, Türkiye’nin en stratejik şehirlerinden biri. Seçildiğim takdirde her yıl 50 milyar dolarlık yatırım yapacağım. Gençlerimiz işsiz kalmasın diye.Bir devlet, gencine iş bulana kadar geçindirecek parayı vermek zorundadır.Ben emeklilere ‘İyi Bayramlar İkramiyesi’ dedim. Akıllarına geldi, vermeye çalıştılar; hazırlıksız yakalandıkları için eksik yatırdılar.
"KAYNAĞIMI HER YERDE SÖYLÜYORUM"
Bana her zaman kaynak soruyorlar. Size kaynağı açıklayayım:Bakanların damatlarının, gelinlerinin bindiği lüks arabalar var. O arabalardan onları indirince 8 milyar TL geliyor, onu koyduk cebimize.Suriyelileri, memleketlerinde barışı sağlayıp, memleketlerin göndereceğiz. 140 milyar TL harcanmış şimdiye kadar Suriyelilere bunu da koyduk cebe.
"BEŞ YIL İÇİNDE TARIM İTHALATINI BİTİRECEĞİZ"
Tarımda 18 milyar TL’lik üretim yok edilmiş. Geleceğin savaşı sudan, gıdadan olacaktır. Biz beş yıl içinde tarım ithalatını bitireceğiz. Bu da size sözümüz olsun.Hayvancılık, Türkiye’de yok edildi. Iğdır’a ithal hayvan geliyorsa, çiftçi bitmiştir.
"SIRTIMI İYİ Kİ MİLLETE DAYAMIŞIM"
Cumhurbaşkanı olduğumda, Iğdır benim gözümün ışığı olacak.İYİ Parti’yi siz kurdunuz. Beni Cumhurbaşkanı adayı 250 bin imzayla siz yaptınız. Sırtımı ‘İyi ki’ millete dayamışım.Ben devlet parasıyla gezmiyorum, tarifeli uçakla geziyorum. Karayoluyla geziyorum… Memleketimi öğrene öğrene geziyorum.Cumhurbaşkanı seçilirsem ilk mitingimi Iğdır’da yapacağım. “şeklinde konuştu.
Akşener, Milletvekili adayları ve kendine Iğdır halkından oy istedi.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası