İmar Barışı'nda son başvuru tarihi 31 Aralık kadar uzatıldı

Tarih : 2018-11-07 / Kategori : Genel Haber

İmar Barışı'nda son başvuru tarihi 31 Aralık kadar uzatıldı Bahceşehir Koleji

yesil_igdir_yemek.jpg Reklam Alanı

"İmar Barışı" olarak adlandırılan Yapı Kayıt Belgesi başvuru süresinin 31 Aralık 2018 tarihine kadar uzatılmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Muhammed BEKTAŞ ‘’Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca vatandaşların devletle ihtilaflı durumunun ortadan kaldırılması, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırılması hedefiyle hayata geçirilen İmar Barışı'nda 8 Haziran'da başlayan başvurular 31.10.2018 tarihinde sona erecekti
Resmi Gazetede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karar ile 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılmış ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapılar için Yapı Kayıt Belgesi başvuru süresi 31 Aralık 2018'e kadar uzatıldı.
Bizlerde İlimizde İmar barışı çalışmalarını yürütmekteyiz. Bu güne kadar ilimizde yaklaşık 6.500 Vatandaşımızın İmar problemlerini çözüme kavuşturduk. Vatandaşlarımız Konu ile ilgili her türlü bilgiyi İl müdürlüğümüzdeki İmar barışı masasından, Bakanlığımız çağrı merkezi olan Alo 181’den ayrıca http://imarbarisi.csb.gov.tr/ adresinden de detaylı bilgiye ulaşılabilirler.’’dedi.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.