Milli Eğitim Müdürü Ercan Budanur Okul Müdürleri İle Toplantı Yaptı

Tarih : 2018-11-08 / Kategori : Eğitim

Milli Eğitim Müdürü Ercan Budanur Okul Müdürleri İle Toplantı Yaptı Bahceşehir Koleji

yesil_igdir_yemek.jpg Reklam Alanı

             Iğdır ‘da 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı okul müdürleri değerlendirme toplantısı yapıldı.
              Göreve geldiği günden bu yana eğitim camiasının tüm kesimleri bir araya gelmeye çalışan İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Budanur, Iğdır Merkezdeki tüm okul müdürleri ile bir araya geldi.

 

 Aras Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Konferans salonunda yapılan toplantıya Milli Eğitim Müdürü Ercan Budanur, Şube Müdürleri  Cevdet Parlar, Mehmet Tüzen, Sedat Bilir, Süleyman Güneş,Süleyman Akkuş, Adnan Ok ve Okul Müdürleri katıldı.
            Toplantıda bir konuşma yapan Ercan Budanur, okulların 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılına hazır bir şekilde girdiğini ufak tefek eksikliklerinde giderildiğini söyledi.
            Okul müdürlerinin, milli eğitim müdürlüğü ile irtibat halinde işlerini iyi takip etmeleri gerektiğinin altını çizen Budanur, başarıyı hep beraber yakalayacağız.” dedi.
            Okul müdürlerinden bazı isteklerde bulunan Ercan Budanur, şunları söyledi:”Okulunuzda kalitenin yükselmesi için fedakarca çalışmalısınız. Projeler üretmelisiniz. Her okul en az 2-3 proje yapmalı Tübitak  ve Ab projelerinde söz sahibi olalım. Okullara gönderilen yazılara zamanında cevap verelim. Devletin işi beklemez bu konuda daha titiz olalım. Okulumuzun her alanı ile ilgilenelim. Merdiven boşluklarına ağ çekelim. Nöbetçi öğretmen ve idareciler teneffüs saatin de okulun her alanında olmalı.Mesaiye uyalım.Okulunuzda meydana gelen her olayı bize anında bildirin ki gerekli bilgiye sahip olalım.Rehber öğretmenler çalıştırılmalı bu konuda belli bir program yapılmalı.Özellikle okul öğrenci aile  çerçevesi içinde iletişim kurularak sıkıntılı öğrencilerin problemleri giderilmeli öğrenci okula ve topluma kazandırılmalıdır.Okullar temiz tutulmalı iş kurdan verilen işçiler çalıştırılmalı güvenlikçiler görevlerini tam yapmalıdırlar.kısacası okul müdürü okulun her yerinde olmalı makam odasında oturmamalı okulun her şeyi ile ilgilenmelidir.”
                Ercan Budanur, "Okul idarecilerimizin katkıları ile eğitimin kalitesini üst seviyelere çıkarmak gayreti içindeyiz.  Amacımız eğitimi her zaman daha üst seviyelere çıkartmaktır. Bunun için üzerimize düşen sorumluluğun bilinciyle daha çok çalışacağız. Yarınlarımız olacak çocuklarımızın hayata atılma maratonunun en önemli adımı okuldur. Çünkü insan karakterinin şekil aldığı, kimlik kazandığı dönemler okullarda geçirilen dönemidir. Sizde biliyorsunuz ki bizim asıl amacımız Çağı yakalayabilecek, Türkiye’yi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkaracak vatanına milletine hizmet edecek  nesiller yetiştirmektir. Geleceğimizi yönetecek nesillerin yetişmesinde en büyük pay sizlerin olacaktır. Bu anlamda ben şu ana kadar yaptığınız tüm çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum ve bu özverili çalışmalarınızın devamını diliyorum” diye konuştu.
               Yapılan konuşmaların ardından Şube Müdürleri tarafından okul Müdürlerine iş ve işleyiş hakkında bilgi verildi.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.