KORUYUCU AİLELERİNE İFTAR PROGRAMI DÜZENLENDİ

Tarih : 2019-05-13 / Kategori : Genel Haber

KORUYUCU AİLELERİNE İFTAR PROGRAMI DÜZENLENDİ Reklam Alanı

        Vali  Enver Ünlü ve eşi Sema Ünlü’nün himayelerinde çeşitli nedenlerle öz ailesi yanında bakımları sağlanamayan çocuklarımıza refakat eden koruyucu ailelerimize yönelik iftar programı düzenlendi.
 

           İftar programında Vali Ünlü ve eşi  Sema Ünlü, koruyucu aileleriyle tek tek sohbet edip, çocuklara çeşitli hediyeler verdi.
          Vali Ünlü, devletimizin sosyal hayatta yapmış olduğu en önemli hizmetlerden birisinin ‘Koruyucu Aile’ sistemi olduğunu vurgulayarak, herkesin bu sosyal sorumluluk projesine katkıda bulunmasını istedi ve şunları dile getirdi, ''Koruyucu ailelerimizle evlatlarımız arasında kan bağı olmasa da can bağı kurduklarını görmenin huzurunu yaşıyorum. Devletimiz, çocuklarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılasa da anne-baba sevgisini doğal ortamda karşılayamaz. Bu eksiği sizler tamamlıyorsunuz. Bundan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Bu mübarek ayın hayırlılara vesile olmasını diliyor ve Anneler Günü’nüzü de tebrik ediyorum.'' 
Programda aileler ile yakından ilgilenen Sema Ünlü’ise “Allah tuttuğumuz oruçlarımızı kabul etsin İnşallah. Koruyucu aile olmak gerçekten çok güzel bir görev. Maddi ve manevi yönü çok yüksek bir anlayışın ürünü olarak talep edilen bir görev. Devletimizin de sosyal devlet olması hasebiyle sosyal ve insani yönü çok ağır basan bir projesi kapsamında sizler bu göreve talip oldunuz. İlimizde bu işi hakkıyla yerine getiriyorsun. Bu hassasiyetlerinizden dolayı yürekten teşekkür ediyorum.” şeklinde ifadeler kullandı.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası