IĞDIR’DA RAMAZAN´DA SEMAVERDE ÇAY KEYFİ

Tarih : 2019-05-22 / Kategori : Genel Haber

IĞDIR’DA  RAMAZAN´DA SEMAVERDE ÇAY KEYFİ yesil_igdir_yemek.jpg Reklam Alanı

         Iğdır’da vatandaşlar, iftardan sonra semaverde çay keyfi yaşamak için kahvehanelere akın ediyor. 
                Teravih namazının hemen ardından kahvehanelerin önünü mesken tutan Iğdır halkı, semaverde limonlu  çay içmenin keyfini topluca yaşıyor. 
           

                 Iğdır da kahvehane değince akla gelen Iğdırmava kahveleri iftardan sonra doluyor. Bir bardak limonlu çayın 1 TL  satıldığı kahvelerde vatandaşlar hararetlerini gidermek için açık havada kahvehane önlerinde çay içmenin keyfini yaşıyorlar. 
                   Kahvehane işleten Metin Işık, her yıl Ramazan ayında iftar sonrası semaverde çay demlediklerini ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini belirterek , "Iğdır da kahve denince akla Iğdırmava kahveleri geliyor bir vatandaş 20 bardak çay içiyor. çayla özdeşleşmiş bir mahalle. Halkımız çayı çok seviyor ve limonsuzda içmiyor. Bizde iftardan sonra çayımızı demliyoruz. Ramazanda semaver çayının tadı bir başka oluyor.. Vatandaşlar gün içerisindeki çay ihtiyacını iftardan sonra semaver çayı ile gideriyor. Gece 02.00´ye kadar da çay servisimiz devam ediyor." Dedi. 
Vatandaşlarda yıllardır iftardan sonra kahveye gelerek çay içtiklerini belirttiler. Ekrem Baydar İsimli vatandaş “çay değince akla Iğdırmava  geliyor yıllardır burada insanlar yaz kış çay içer yazın çay içmenin keyfi başka oluyor”dedi.
1 TL limonlu çay sattıklarını belirten kahveciler işlerden memnunlar.
Dönüş Kancar isimli esnafta iş yeri önünde semaver yandırarak iftar sonrası çay içiyor tanıdıklar geçince de çağırıp sohbet ediyor.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.