‘Temel Fotoğrafçılık’ Kursunun İlk Kursiyerlerine Bitirme Sertifikaları Verildi

Tarih : 2019-06-10 / Kategori : Eğitim

‘Temel Fotoğrafçılık’ Kursunun İlk  Kursiyerlerine Bitirme Sertifikaları Verildi yesil_igdir_yemek.jpg Reklam Alanı

        Iğdır Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkez Müdürlüğü tarafından açılan ve toplamda 36 saat süren  ‘Temel Fotoğrafçılık’ kursunu başarı ile bitiren kursiyerlere sertifikaları verildi.
 

        Karaağaç Kampüsünde yapılan sertifika törenine Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, akademisyenler ve kursiyerler katıldı.
Rektör Alma’dan kursiyerlere davet
          Programın açılış konuşmasını yapan Rektör Alma, temel eğitimin her zaman önem arz ettiğine vurgu yaparak, “Sizin elinizde istediğiniz kadar malzeme olsun onu kullanmasını bilmedikten sonra elinizdekilerin hiçbir önemi kalmıyor. Hepinizi tebrik ediyorum. Sizler verilen eğitimi alarak başarı ile bitirip bugün bu sertifikayı almaya hak kazandınız. İnanıyorum ki sizler kendinizi daha da geliştireceksiniz” dedi. Rektör Alma, kursiyerlere peyzajı tamamlanma aşamasına gelen Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüs alanının da fotoğrafını çekmeleri için davette bulundu. Bu davete icabet edeceklerini belirten kursiyerler,      Iğdır Üniversitenin açmış olduğu bu kurstan dolayı memnun olduklarını dile getirerek Rektör Alma’ya teşekkür ettiler.
‘Temel fotoğrafçılık bilgilerini vermeyi amaçladık’
         Kursiyerlere sınıf içinde ve sahada hem teorik hem de uygulamalı eğitimin verildiğini belirten Eğitmen Hüseyin Yıldız ise eğitimin çok verimli geçtiğini söyledi. Yıldız,  “Bu derste temel fotoğrafçılık bilgilerini vermeyi amaçladık. Fotoğrafçıların karşılaştığı sorunları ele alarak bu sorunlara en kısa sürede nasıl çözüm üretilir diye elimizden geldiğince çaba sarf ettik. Kursumuza çok yoğun bir başvuru oldu. Elimizden geldiğince bu kursun devamını getireceğiz” diye konuştu.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.