Şehitler Ziyaret Edildi, Şehitliğe Çelenk Bırakıldı

Tarih : 2019-07-17 / Kategori : Genel Haber

Şehitler Ziyaret Edildi,  Şehitliğe Çelenk Bırakıldı Reklam Alanı

         15 Temmuz hanin darbe girişiminin 3. Yıl dönümünde bir dize etkinlikler düzenlendi. Iğdır Asri mezarlıkta kabri bulunan vatan şehitleri teker teker ziyaret edilerek Fatiha okundu, Yenilenen Şehit Mehmet Çavuş anıtına çelenk konularak Kur’an okundu. 
       

  15 Temmuz gecesi ülkemizde darbe yapmak isteyen ve vatan evlatlarını şehit eden hain FETÖ kalkışmasının 3. Yıldönümünde çeşitli etkinlikler düzenlendi. 
        Iğdır Valiliği tarafından organize edilen program kapsamında Pazar günü kent ormanında fidan dikimi ve yürüyüş yapıldı.  Pazartesi günü ise Iğdır şehir mezarlığında bulunan şehit mezarları ziyaret edilerek Fatiha okundu.  Daha sonra Merkez cami ve Hacı Hacer camilerinde şehitlerin ruhuna Kur’an okundu. Öğlen sonrası ise yeniden restore edilen  Şehit Mehmet Çavuş anıtına çelenk konuldu ve Şehitlerin ruhuna Kur’an okundu. 
         Şehit Mehmet Çavuş anıtında kısa bir konuşma yapan Iğdır Vali Enver Ünlü, “şehitleri rahmet ve minnetle andığını” belirti. 
Vali Ünlü, Şehitlerimiz için ne söylesek az, şehit ailelerimiz ve şehit yakınlarımız için ne yapsak az. Restore çalışmalarını büyük ölçüde tamamladığımız Mehmet Çavuş Şehitliğinde Aziz Şehitlerimizin isimleri yaşatmaya devam edeceğiz. Eğer bugün burada huzur içerisinde bir program yapabiliyorsak, namusumuz muhafaza altındaysa, gönderlerimizde bayraklarımız nazlı-nazlı dalgalanabiliyorsa, ezanlarımız minarelerimizde özgürce okunabiliyorsa, istiklalimizin sembolü olarak bildiğimiz ve bilemediğimiz bunun binlerce, yüzbinlerce kahramanı var. Bu vesile ile birkez daha tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum’’ dedi.
        Tören akşam 19.30’da Vali yolundan başlayan yürüyüşle devam etti.  Valilik önünde kurulan platformda devam eden programda kurulu ekranda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 81 ilde canlı yayınlanacak olan konuşmasını yaptı.   Etkinlik gece geç saatlere kadar devam etti.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.