Iğdır’da Hava Sıcaklığı Arttı

Tarih : 2019-07-20 / Kategori : Genel Haber

Iğdır’da Hava Sıcaklığı Arttı Reklam Alanı

Güneş çarpmasından korunmak için zorunlu olmadıkça 11.00 ve 15.00 saatleri arasında dışarıya çıkılmaması uyarısı yapıldı

           Meteoroloji Bölge Müdürlüğü Iğdır ve çevresinde hafta ortasından itibaren hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 3 - 5 derece üzerine çıkacağını bildirdi. Hava tahminlerine göre Cumartesi günü Iğdır’da sıcaklık 38 derece olacak. Pazar  ve Pazartesi günü ise 41 dereceye çıkacak sıcaklık Pazartesi  günü 38 derece, olacak. 
            Böylece yarın kentte hissedilen sıcaklık 38 - 41 derece dolayınca gerçekleşecek. Uzmanlar bu tip havalarda en sık karşılanan vakanın güneş çarpması olduğunu ifade etti. Güneş çarpması kendisini 39- 41 dereceye kadar çıkan ateş, davranış, anlama ve algılama bozuklukları, kalp atışları düzensizliği, şiddetli baş ağrısı, bulantı ve kusma ile gösteriyor. 
            Güneş çarpmasından korunmak için zorunlu olmadıkça 11.00 ve 15.00 saatleri arasında dışarıya çıkılmaması, aşırı sıcaklarda gölgede bulunulması, ağır işler ve spor yapılmaması önerilirken ince, açık renkli bol elbiseler giyilmesi, şemsiye veya geniş kenarlı şapka kullanılması öneriliyor. İmkanlar ölçüsünde sık duş alınması da tavsiyeler arasında sıralanırken sıcaklarda ağır ve yağlı yiyeceklerden kaçınılması ve bol bol sıvı tüketilmesi de tavsiye ediliyor. 

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.