ÜNSAL’DAN ERMENİSTAN’A TEPKİ

Tarih : 2019-10-14 / Kategori : Genel Haber

ÜNSAL’DAN ERMENİSTAN’A TEPKİ Reklam Alanı

                  Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Serdar Ünsal ,Barış Pınarı harekatı’nı kınayan Ermenistan devletine tepki göstererek “Önce aynaya kendiniz bakın sonra konuşun “dedi.
                 

           Ünsal, yaptığı açıklama da  Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı  başlattığı Barış Pınarı Harekatı’nı eleştirmeye  hiç kimsenin hakkı yoktur.Bu hareket Türkiye’nin haklı davası sınır güvenliğidir.Kaldı ki yapılan operasyon teröristlere karşıdır Sivil vatandaşlara yönelik değildir.Türkiye de olduğu gibi Suriye’de ister  Ermeni ister Kürt ve Süryani olsun sivil vatandaşların güvenliği Türk devletine emanettir.”dedi.
           Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan önce kendisine baksın sonra konuşsun diyen Serdar Ünsal,” Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan önce 26 yıldır işgal ettiği Azerbaycan topraklarından çekilsinler. Sonra konuşsunlar. Bugün işgalci bir devlet olan Ermenistan Azerbaycan’ın üçte bir toprağını işgal etmiştir. Hocalı da Karabağ da katliam yapmışlardır. Hocalı’da ki katliam asrın faciasıdır.Soykırımıdır.Eli kanlı  bir katil olan Ermenistan devleti ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan öncye işgal ettikleri Azerbaycan topraklarından çekilsinler  sonra Türkiye’yi eleştirsinler.Türk milleti ordusu işgalci bir millet değildir.İşgalci millet Ermenilerdir.Ermeni devletidir.Ermeniler önce İşgal politikasına son versin sonra konuşsun..”şeklinde
 konuştu.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası