Öğrencilerinden Barış Pınarı Harekatı'na destek

Tarih : 2019-10-18 / Kategori : Genel Haber

Öğrencilerinden Barış Pınarı Harekatı'na destek Reklam Alanı

Iğdır Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencileri, Barış Pınarı Harekatı'na katılan Mehmetçiğe destek için etkinlikler düzenledi.

 

           Iğdır Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencileri, Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na destek amacıyla sabahın erken saatlerinde okul bahçesinde dev Türk bayrağı açarak  Saygı duruşu ve ardından istiklal marşını okudu. Ardından Bayrak Şiri ve Mehmetçik şiiri okunarak “Barış Pınarı” harekatına desdek verdiler.
           Türk bayrağı açan öğrenciler, Şiirlerin ardından dualar okudular ve ardından Dinkültür öğretmeni tarafından Şehitlerimiz ve gazilerimiz için dualar okundu.
         Öğrenciler, gazetecilere yaptığı açıklamada, kahraman Mehmetçiğin vatanı ve bütün mazlumlar için Suriye’de Barış Pınarı Harekatı’na girdiğini hatırlatarak “Biz de Türk gençleri olarak burada, Mehmetçiğimize destek amaçlı ‘Mehmetçik şiiri Bayrak şiiri ve dualar okuyarak’ desdek olmak istedik. Hiç kimse şunu unutmasın, şehitleri ölmez, bu vatan da bölünmez. ” dediler.
         Öğrenciler, Mehmetçiğin yanında olmak, onlara selam ve dua göndermek amacıyla programın düzenlendiğini söyleyerek Bu etkinliğimize desdek veren ve organize ederek hep yanımızda olan değerli Okul müdürümüz Necdet ÖZER’e ve programımıza katılan Iğdır il Milli eğitim Şube Müdürü Süleyman Güneş’e, ve okulumuz öğretmenlerine çok teşekkür ediyoruz. “şeklinde konuştular. 
Daha sonra öğrenciler ders zilinin çalması ile birlikte sınıflara geçtiler.

Foto Galeri
Öğrencilerinden Barış Pınarı Harekatı'na destek Öğrencilerinden Barış Pınarı Harekatı'na destek Öğrencilerinden Barış Pınarı Harekatı'na destek Öğrencilerinden Barış Pınarı Harekatı'na destek

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası