3 Aralık Dünya Engelliler Günü Münasebetiyle Program Düzenlendi

Tarih : 2019-12-05 / Kategori : Genel Haber

3 Aralık Dünya Engelliler Günü  Münasebetiyle Program Düzenlendi Reklam Alanı

        3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen  programa yoğun katılım oldu.
Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenen programa Vali  Enver Ünlü ve  protokol üyeleri, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, engelli vatandaşlar, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü personeli ve basın mensupları katıldı.
 

      Saygı Duruşun İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan program, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Adem Soylu’nun konuşmaları, Vali  Enver Ünlü’nün konuşmaları, Engelsiz Yaşam Merkezi “Umudun Ritmi” grubunun ritim gösterisi, video gösterimi, Tenzile Erdoğan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin hazırlamış olduğu oratoryo gösterisi, “Engelsiz Yaşama Biz de Varız” isimli video gösterimi, Iğdır Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu müzik dinletisi ve yapılan ikramların ardından son buldu.
Programda, Aziz Şehitlerimizin ruhu için fatiha okuduktan sonra konuşmasına başlayan Ai̇le, Çalişma Ve Sosyal Hi̇zmetler İl Müdürü Adem Soylu, Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata entegre edilerek yaşam kalitelerinin yükseltilmesi, medeni bir toplum olmanın zaruretlerindendir. Engellilik, sadece engellilerin ve ailelerinin maruz kaldığı bir sağlık sorunu olmaktan ziyade sosyal boyutlarıyla her birimizi yakından ilgilendiren, olumsuz etkilerini asgariye indirmek için herkesin katkı ve ortak çabasına ihtiyaç duyan toplumsal bir husustur. Engelli kişilerin yaşama sevincini yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba göstermek, devlet ve toplum olarak en önemli sorumluluklarımızdan biridir. 
         Özellikle son yıllarda spordan sanata, eğitimden çalışma hayatına hatta siyasete kadar hemen her alanda önemli başarılara imza atan engelli kardeşlerimizin bu azim ve özgüvenleri her türlü takdiri hak etmektedir. Bu durum göstermektedir ki  engellilik herhangi bir zorluk ve mücadele gerektiren bir durum söz konusu olduğunda pes etmek değil, onu aşmak için mücadele etmemektir. 
        Güçlü Devletimizin ekonomi, siyaset, yatırım ve kalkınma alanlarında attığı dev adımlar engelli vatandaşlarımız adına da olumlu neticeler vermiş, özellikle 2004 yılında çıkarılan ve 2005 yılında yürürlüğe giren Engelliler Kanunu çerçevesinde çok ciddi temel kanuni düzenlemeler yapılmış ve hayata geçirilen sosyal politikalar vesilesiyle engelli vatandaşlarımızın çok daha kapsamlı hizmetlerden istifade edebilme imkânı ortaya çıkmıştır. 
Bu duygu ve düşüncelerle tüm engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum.”dedi.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası