Iğdır'a yılın ilk karı yağdı

Tarih : 2020-01-14 / Kategori : Genel Haber

Iğdır'a yılın ilk karı yağdı Reklam Alanı

 
        Kış mevsiminin başlamasına rağmen Iğdır’a yağmayan kar  sonunda yağdı.   Iğdır’da son günlerde etkili olan sıcak ve güneşli hava dün gece başlayan  kar yağışı ile sona erdi. 
       

             Iğdır'da son günlerde etkili olan sıcak ve güneşli hava akşam saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı.Geçtiğimiz günlerde hava sıcaklığının 8 derece olduğu Iğdır da, dün akşam saatlerinde  sıcak hava yerini kar yağışına bıraktı.
            Hava sıcaklığının hissedilir derecede düştüğü Iğdır’da , kar yağışı 4 saat sürdü . Meteroloji yetkilileri  kar kalınlığının 7 cm olduğunu  kar yağışı beklenmediğini  belirttiler.
              .Kar yağışını hasretle beklediklerini dile getiren vatandaşlar, Iğdır'a yılın ilk karı sonunda yağdı. Bizde bu anı ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekmeye buraya geldik. Öğrenciyiz ilk defa mevsimin karı yağıyor. Bizde eğlenmeye” dedi.
Kar yağışına en çokta çocuklar sevindi okul bahçesinde kartopu oynadılar. ,
             Zübeyde Hanım Bulvarının önünde bulunan Iğdır yazısının önünde toplanan gençler kar yağışı altında halay çekip oynadılar. Şarkı söylediler. Kar yağışının sevincini kartopu ve fotoğraf çekerek yaşadılar.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası