'Beyaz Baston Haftası'nda farkındalık oluşturdular

Tarih : 2020-01-14 / Kategori : Eğitim

'Beyaz Baston Haftası'nda farkındalık oluşturdular Reklam Alanı

      "7-14 Ocak Beyaz Baston ve Görme Engelliler Haftası" çerçevesinde, görme engelli vatandaşların yaşamına dikkat çekmek amacıyla etkinlik düzenlendi.
            Iğdır’a Melekli Şehit Er Aytekin Arslan ilkokulu 4-A sınıfı öğrencileri Melekli beldesi belediye önünde düzenledikleri etkinlikte, öğrenciler ve vatandaşlar ellerine aldıkları bastonlarla gözleri kapalı yürümeye çalıştılar.
"Farkındalık oluşturmaya çalıştık"
         

       Belediye Başkanı Eray Coşar’da etkinliğe katılarak öğrencilere destek verdi.Coşar, engelilleri gerçekten analam adına yapılan etkinlik çok anlamlı Özkan Hocamı tebrik ediyorum çocuklarımızı daha duyarlı yetiştirmek için elinden gelen her şeyi yapıyor.Bizdeelimizden gelen bir şey varsa yapacağız.Engelleri hepbirlikte aşacağız.dedi.
Öğrenciler ve vatandaşlarda "Engelli olmak zor Görme engelli arkadaşlarımızın neler hissettiğini bizde hissetmek, onlar gibi yaşamak için onların yaptığı gibi bastonla  yürüyerek farkındalık oluşturmaya çalıştık. Bizler her zaman onlara destek vermeye gayret edeceğiz.
                 Amacımız görme engellilerin yaşadığı sorunlara dikkat çekmek. Sarı çizgilerin görme engellilerin hayatında ki önemini vurgulamak amaçlı bu etkinliği gerçekleştirdik. ’dediler.
            Sınıf öğretmeni Özkan Oğan,’da 7-14 ocak beyaz baston görme engelliler haftasında "Bandını bağla beni sende anla" adlı projemiz ile  farkındalık yapmaya çalıştık.okul sadece öğretimin olmadığı çocuklara bu yaşta eğitiminde verilmesi gerektiğini aynı zamanda eğitimin her yerde olduğunu öğretmeyi amaçladık.  bandını bağla beni sende anla farkındalığı ile çocuklar bu haftanın önemini anlamalarını ve görme engelli insanların ne gibi zorluklar yaşadığı ile ilgili empati kurmalarını sağlamaktı.Aynı zamanda herkesinde bir engelli adayı olduğunu da buradan belirtmek istiyoruz.öğrencilerimle göz bantlarımızı takarak ellerimizde beyaz bastonlarımız ile farkındalık yaratmaya çalıştık. aynı zamanda etrafta gördüğümüz vatandaşlara da göz bandı takıp beyaz baston verdik onlarında bu hafta hakkında bilgi sahibi olmalarını sağladık.önümüzdeki günlerde öğrencilerim ile buna benzer çalışmalarımız devam edecektir.’dedi.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.