İL TARIM MÜDÜRLÜĞÜ İLE IĞDIR ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İLİMİZ TARIMI İÇİN İŞBİRLİĞİ YAPILMASI KARARLAŞTIRILDI

Tarih : 2020-02-20 / Kategori : Genel Haber

İL TARIM MÜDÜRLÜĞÜ İLE IĞDIR ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İLİMİZ TARIMI İÇİN İŞBİRLİĞİ YAPILMASI KARARLAŞTIRILDI Reklam Alanı

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Yükseköğretim Kurulu (TOB-YÖK) arasında Ülkemiz genelini kapsayan protokol imzalandı. Bu protokol kapsamınca İl Müdürlüğümüz ile Iğdır Üniversitesi arasında Tarımsal üretim ve sürdürülebilirliğin her parametresinde işbirliği, bu alanda proje hazırlanması, faaliyetler, eğitim ve AR-GE araştırmalarına yönelik Iğdır Üniversitesi Ziraat Fakültesi toplantı salonunda, İl Müdürü  Özkan YOLCU ile Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan BAL’ın da katılımlarıyla gerçekleştirildi. 
 

  İl Müdürlüğü  ve Fakültenin Proje Birim Komisyonları arasında Protokol ile ilgili yürütülecek faaliyetlere ilişkin, proje altlıkları oluşturulmuştur.
Yapılan protokolle ilgili açıklamada bulunan İl Müdürü  Özkan YOLCU; “Tarım şehri olan Iğdır’ımızın daha ileri seviyelere ulaşmasını sağlamak için Iğdır Üniversitesi ile işbirliği içerisinde, her fırsatı değerlendirerek çalışmalarımızı yapmaktayız. Modern ve bilinçli tarım yapmayı yaygınlaştırarak İlimiz ve Ülkemiz ekonomisine daha fazla katkıda bulunmak, üreticilerimizin daha fazla kazanım elde etmesini sağlamaya çalışmaktayız. Bu işbirliği protokolünün İlimize ve tarımsal üretim yapan üreticilerimize hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyorum” dedi.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.