“Yaycı spor kulübü yi̇ne tari̇h yazdı”

Tarih : 2020-03-02 / Kategori : Spor

“Yaycı spor kulübü yi̇ne tari̇h yazdı” Reklam Alanı

            Avrupa şampi̇yonasi 13 sporcu 12 madalya Türki̇ye wushu federasyonu ve ashi̇hara avrupa federasyonunun 2020 faali̇yet programinda yer alan mi̇ni̇k-Yıldız-Genç – U21 büyükler ve veteranlar bay bayan ashi̇hara avrupa şampi̇yonasi 19-23 Şubat 2020 tari̇hleri̇n de Antalya i̇li̇nde yapıldı.

                     Şampi̇yonaya i̇li̇mi̇zi̇n en başarılı kulübü YaycI spor kulübü 13 sporcuyla katıldı. Kulüp başkanı ve mi̇lli̇ takımlar antrenörü Zekeri̇ya Mert şampıyona i̇le i̇lgi̇li̇ yaptığı açıklamada; Ocak ayında Ankarada yapılan Türki̇ye şampi̇yonasında dereceye gi̇ren 14 sporcumuz mi̇lli̇ takıma seçi̇lerek Avrupa şampi̇yonasında i̇li̇mi̇zi̇ ve ülkemi̇zi̇ temsi̇l etme hakkı kazanmıştır. 20 Ülkeden 1000 sporcunun katıldığı Avrupa ashihara şampi̇yonasi sporcularım adına zor geçsede güzel bi̇r başarıyla döndük. Bu derece bi̇zi̇m i̇çi̇n çok büyük önem arzetmekte çünkü aşağıda i̇si̇mleri̇ni̇ beli̇rteceği̇m 12 sporcum a ve b sınıfı mi̇lli̇leri̇ni̇ alarak ayne zamanda Iğdır da bi̇r tari̇h yazmışlardır. İlk defa IğdIrımızda faali̇yet gösteren bi̇r spor kulübü bu kadar sporcuyla avrupa şampi̇yonasina katılıp, böyle büyük bi̇r başarı elde etmi̇şti̇r, bu gerek kulübümüz gerekse sporcularim adına büyük önem arz etmektedi̇r.  
 Yarişmaya katilan sporculardan;
Ali Rıza ÖZTALAN Ümit Erkekler 50 kg Avrupa 1. Si
Muhammed BEKTAŞ Ümit Erkekler 55 kg Avrupa 2. Si
Zekeriya MERT Veteranlar 75 kg Avrupa 3. Sü
Hasan Ali ÇAYIR Minik Erkekler 40 kg Avrupa 3. sü
Ulaş TUNA Yıldız Erkekler 45 kg Avrupa 3. sü
Ali Naki ARSLAN Minik  Erkekler 25 kg Avrupa 3. Sü
Berivan KAPLAN U22 Bayanlar 55 kg Avrupa 4. sü
Ali Hamza GÜREL Ümit Erkekler 65 kg Avrupa 4. sü
Aşan YAŞAR Genç Bayanlar 60 kg Avrupa 4. sü
M.İkbal ŞERİATİ Ümit Erkekler 65 kg Avrupa 4. sü
Atamert TULAY Yıldız Erkekler 40 kg Avrupa 4. sü
Helin ÖLÇE U21 Bayanlar 50 kg Avrupa 4. sü
Olarak büyük bi̇r başariya i̇mza attilar.
        Ben Iğdır halkı huzurunda sporcularımı yürekten tebri̇k edi̇yor başarılarının dai̇m olmasini temenni̇ edi̇yorum.
Son olarak bu kadar önemli̇ bi̇r şampi̇yonada bu zor şartlarda kendi̇ çocuklarina sponsorluk yapan her zaman yanimizda olan kiymetli̇ veli̇leri̇mi̇ fedekarliklarindan ötürü kutluyor ve teşekkür edi̇yorum. Yaycı spor kulübü ai̇lesi̇ mi̇lli̇ sporcularımızı destekleyen başta Karakoyunlu beledi̇ye başkanımız  Bayram Ali̇ Ballı bey’e, Iğdır valiımı̇z  Enver Ünlü bey’e, İl özel i̇daresi̇ genel sekreteri̇ Ferhat Akkuş bey’e sporcularım, veli̇leri̇m ve kulüp yöneti̇mi̇m adına sonsuz teşekkür ederi̇m. Sporcularımın elde etmı̇ş olduğu bu başarıyı bütün Iğdır halkına armağan edi̇yorum, şekli̇nde açıklama yaptı.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası