AFAD SEN GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET ÖZTÜRK TARAFINDAN TÜRKİYEDEKİ KORONAVİRÜS (COVİD-19) MÜCADELESİ VE AFAD PERSONELLERİNİN ÇALIŞMASI İLE İLGİLİ MESAJ YAYIMLADI…

Tarih : 2020-03-26 / Kategori : Genel Haber

AFAD SEN GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET ÖZTÜRK TARAFINDAN TÜRKİYEDEKİ KORONAVİRÜS (COVİD-19) MÜCADELESİ VE AFAD PERSONELLERİNİN ÇALIŞMASI İLE İLGİLİ MESAJ YAYIMLADI… Reklam Alanı

            Afad Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet ÖZTÜRK, Türkiye’de Koronavirüs vakası ( Covid-19 ) gün geçtikçe artmakta ve ölü sayısı yükselmekte, Koronavirüs ortaya çıkışının üzerinden tam bugün (24/03/2020) itibariyle 106 gün geçmiş bulunmaktadır, Bu süreci hep birlikte yakından takip ediyor ve izliyoruz, Bu gün itibariyle toplam test sayısı 20 bin 345 tanı sayısı 1529 olmuş ve kaybettiğimiz hasta sayısı ise 37 kişi. Her biri ileri yaşlardaydı ve Covid-19’a eşlik eden başka hastalıkları da bulunuyordu. Burda Büyüklere büyük iş düşüyor, Onların Koronavirüsten etkilenmemeleri konusunda dışarı çıkmayarak Koronavirüse karşı ortaya koyacakları en büyük destek dayanışmasıdır dedi..

            22.03.2020 tarihinde Covid-19 virüsünün yayılmasını engellemek maksadıyla “Esnek Çalışma” modelini içeren 2020/4 nolu genelge Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanmıştır. Türkiye genelinde Kamu kurumları bu konuda çalışmalarını yaparak gerekli tedbirleri uygulamaya koymuştur.
Afad Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet ÖZTÜRK tedbirler kapsamında Acil Durum personellerinin 12/36 çalışma sistemi ile çalışmalarına devam etmeleri ve personelin çalışma mekânlarının koşullarına bakılmaksızın, sayılarında eksilme yaşanmadan hizmetin devam etmesi ve bu çalışmadan gerek üst düzey yöneticilerin gerekse basında bahsedilmemesi AFAD çalışanlarını derinden üzmüştür. Koronavirüs (Covid-19) çalışmalarında Tüm Kamu Kurumları gerekli titizlikle görevlerini yerine getirmiştir. Sağlık Bakanlığı personelleri büyük katkıları ile işlemler sürmekte ve gerekli büyük katkılarını ortaya koymuştur.
“Esnek Çalışma” modelini içeren genelgeye rağmen AFAD personelleri 7/24 Aralıksız çalışma yapmış, Aynı zamanda Karantinaya alınan KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) da Nöbet usulü ile görev yapmaya devam etti, Karantinaya alınan kişilerin ihtiyaçlarını karşılama ve sunmalarında gerekli titizlikle çalışmalarını yapmış ve yapmaya devam etmektedirler. 
 
Bu Kadar riskli çalışma içerisinde bulunan AFAD çalışanlarına neden özlük haklarında bir destek yapılmadı yada gerekli genelgeler içine alınmadı AFAD çalışanları neden FARK edilmiyor.
Afad Sen Genel Başkan Yardımcısı ÖZTÜRK Bu arada Sağlık çalışanlarına düşünülen ek ödeme, Neden AFAD çalışanlarının Gerek Afad Bölgesinde gerekse Covid-19 kapsamında sahada büyük bir özveri ile çalışan AFAD çalışanlarına ayrım yapılmadan verilmedi.Bu arada Dünyada koronavirüse karşı tek bir slogan: Evde kal. Korona virüs salgını nedeniyle tedbir amaçlı vatandaşların mecbur kalmadıkça evden dışarı çıkmamasıdır. Dedi..

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası