Sefer Karakoyunlu: Haksızlık Karşısında Sesiz Kalan AGİT ve BM'yi KINIYORUZ

Tarih : 2020-05-21 / Kategori : Genel Haber

Sefer Karakoyunlu: Haksızlık Karşısında Sesiz Kalan AGİT ve BM'yi KINIYORUZ Reklam Alanı

Bölgede savaş olsun istemiyoruz. Karabağ Azerbaycan Torağıdır!
Tüm dünya korona virüs salgını nedeniyle zor bir dönemden geçerken pandemiyayı fırsatçılığa dönüştüren Karabağ'da sulh yolu ile işgalin son bulmasını beklerken  Ermenistan Dağlık Karabağ’da sözde Cumhurbaşkanı  seçimi yaparak uluslarası bir skandala imza attı.

Azerbaycan topraklarının yüzde yirmisini işgal eden Ermenistan  Karabağ’ın incisi ,Azerbaycan medeniyetinin beşiyi tarihi Türk yurdu Şuşa’da 21 Mayıs’ta sözde cumhurbaşkanlığı töreni yapılacağını ilan etmesi ,bölgede şimdiye kadar Azerbaycan ‘la Ermenistan arasındaki sorunun barışçıl yolla  çözümlenmesi için devrede olan tüm uluslarası teşkilatlara rest çekmektir.
BM, 822;853;874 ve 884 sayılı kararları ile AGİT'in 27 Şubat 1993  tarihli Prag toplantısında Karabağ ın Azerbaycan toprağı olduğuna dair kesin karara ayrıca   AB, İslam Teşkilatı, TürkPa gibi onlarca milletlerarası teşkilat tarafından Karabağ topraklarının Azerbaycan ‘a ait olduğuna dair hukuki belgelerle desteklenen açıklamalara rağmen Ermenistan bölgede yeni bir provakasyon türetmekte neyi amaçlıyor acaba?
Sözde Ermeni Soykırımı edebiyatıyla yıllarca Ermeni diasporasının yürüttüğü Türk Düşmanlığı yetersiz gelmiş olacak ki Ermenistan yapay Karabağ devleti ve onun uydurma Cumhurbaşkanı ile Güney Kafkasya bölgesinde yeni nifak tohumu ekerek farklı senaryoları gündeme taşımanın peşinde.
Dünyada, hiç bir Uluslararası kurum ve devletin tanımadığı (buna Ermenistan da dahildir)bir İşgalcı yönetimin kendisini devlet olarak ilan etmesi ve sanki gerçek devletmiş gibi Cumhurbaşkanı seçimi yapması uluslarası hukuka aykırıdır. Sırtını  başta ABD, Fansa, Rusya  ve batı dünyasında olmak üzere Ermeni lobisine dayayan zorba yönetimin hatsizliği ve hukuk tanımazlığıdır.
Bu durum asla kabul edilemez. Bu haksızlık karşısında sesiz kalan AGİT, BM ABD, Fransa ve Rusyayı KINIYORUZ.
Bölgede barış ve istikrarın olması için Ermenistan işgal etmiş olduğu Azerbaycan toraklarını kayıtsız şartsız terk etmelidir. Türk halkının sabrı taşmak üzeredir.

 Sefer KARAKOYUNLU 
İSTAD Başkanı

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.