‘Sigarayı Bırak Hayatı Bırakma’’

Tarih : 2020-05-28 / Kategori : Sağlık

‘Sigarayı Bırak Hayatı Bırakma’’ Reklam Alanı

Yeşilay Iğdır şubesi; Corona virüs sürecini ve ramazan ayını da fırsata çeviren 77 yaşındaki Yusuf SATILMIŞ, Eğitim Birsen Şube Başkanı ve  Dört(4) okul müdürünü  yılllardır bırakamadıkları sigarayı bıraktıklarından dolayı ziyaret ettiler.
         

  Yeşilay Iğdır Şubesi 57 yıldır sigara içen Yusuf SATILMIŞ’a zorlu süreçte her türlü desteği vererek yanında yer aldılar.
Ayrıca Eğitim Birsen Şube Başkanı Erkan ÇİĞDEM ve okul müdürleri Şemsettin ÖZTÜRK,Mehmet GÜL, Fikret ONAR, Onur GÜNGÖR’ de yıllardır içtikleri sigarayı bıraktılar. Yeşilay Iğdır Şube Başkanı Adem ÇAKMAK bu zorlu süreçte sigarayı bırakanlara her türlü desteği verdiklerini ve yanlarında yer aldıklarını dile getirdi.
Adem ÇAKMAK:“Dünya Sağlık Örgütü, dünyada en büyük sağlık sorunun sigara olduğunu açıkladı. Sigara kullanımı, başta kalp ve damar hastalıkları olmak üzere, bronşların daralması sonucu akciğer rahatsızlıklarına, KOAH hastalığı gibi birçok hastalığa da neden olmaktadır. Sigara, fiziksel, sosyal ve ekonomik bakımdan yıkıcı sonuçlara yol açan ciddi bir bağımlılıktır. Ülkemizde her yıl 100 binden fazla insanımızı sigardan dolayı kaybediyoruz. Bunun yanında pasif etkilenimden doğan hastalıklar ve zararlar da ayrı bir acı tablo. Önemli bir halk sağlığı sorunu olan sigara kullanımı aynı zamanda birey ve ülke ekonomisini olumsuz yönde etkileyen bir bağımlılıktır. Sigara size ve sevdiklerinize zarar veriyor.Bu konuda tüm vatandaşlarımızdan hassasiyet rica ediyoruz. Kullananların bırakmasını, kullanmayanların da daha bilinçli olarak kendileri ve sevdikleri için model olmasını, çevreye karşı da uyarıcı olmasını istiyoruz. Sigarayı bırak hayatı bırakma. Sigarayı bırakmak isteyenlere özel programların hazırlandığı 'bırakabilirsin.org' sigarayı bırakmada yardım etmeyi amaçlıyor. Web sitesindeki bilgiler ile profesyonel destek, sigara içmeyen biri olma yolunda, hem kısa hem de uzun vadeli ihtiyaçlar karşılayabiliyor" diye konuştu.
Şube Başkanı,Yeşilay gönüllülerine örnek davranışlarından çeşitli hediyeler vererek tebrik etti.

Foto Galeri
‘Sigarayı Bırak Hayatı Bırakma’’ ‘Sigarayı Bırak Hayatı Bırakma’’ ‘Sigarayı Bırak Hayatı Bırakma’’ ‘Sigarayı Bırak Hayatı Bırakma’’

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası