TADDEF GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SERDAR ÜNSAL” AZERBAYCAN SONSUZA KADAR YAŞAYACAK ”DEDİ

Tarih : 2020-05-29 / Kategori : Genel Haber

TADDEF  GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SERDAR ÜNSAL” AZERBAYCAN SONSUZA KADAR YAŞAYACAK ”DEDİ Reklam Alanı

            TADDEF Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Genel başkan yardımcısı Serdar Ünsal,Azerbaycan'ın Bağımsızlığının 101. Yıldönümüne İlişkin Mesaj yayınladı.
             Ünsal, yaptığı yazılı açıklamada"28 mayıs Azerbaycan'ın bağımsızlık günü bütün Türk dünyasına kutlu olsun diyerek " . Azerbaycan'ın 1918-1920 yılları arasında kazandığı ve iki yıla yakın süren bağımsızlığının Rus işgaliyle ortadan kalktığını fakat Sovyetler Birliği'nin dağılmasıyla 1991'de Azerbaycan'ın yeniden bağımsızlığını kazandığını söyledi.
             

Ünsal" Azerbaycan'ın bir gün bağımsızlığına kavuşacağının ilk hisseden, ileriyi gören insanın Gazi Mustafa Kemal Atatürk olduğunu söyledi ve Türk dünyasının bütün halinde algılanması gerektiğini belirtti.
                 Ünsal, “Bugün Azerbaycan bölgede gelişen ve güçlenen bir devlet olmuştur. Cumhurbaşkanı İlham Aliyev sayesinde gittikçe de güçleniyor. En büyük sorun Ermenistan'la yaşanan çatışma ve işgal edilen topraklardır. Bu duruma da uluslararası topluluk göz yummaktadır. Azerbaycan'ın bağımsızlığının 98. yılını kutluyorum. İnşallah gelecek sene işgal altındaki Azerbaycan toprakları da azad edilerek daha mutlu ve coşkulu bir bayramı tüm dünyadaki Azerbaycan Türkleri olarak kutlarız. Ankara'dan Bakü'ye, Gence'ye, Şuşa'ya, Kelbecer'e, Nahcivan'a ve Karabağ'a selam olsun! Bir millet iki devlet olan Azerbaycan ve Türkiye'nin dostluğu ilelebet sürecek ve bir kere yükselen şanlı bayrak bir daha asla inmeyecektir.”dedi
                 Bizler Iğdır'da yaşayan Azerbaycan Türkleriyiz ve bu bayramın bizim için anlamı, önemi çok daha fazladır diyen Serdar Ünsal, Türkiye'deki Azerbaycan Türkleri olarak her zaman Azerbaycan'ın yanında olduklarını belirtti.
                 Azerbaycan'ın ulu önderi Haydar Aliyev'in "Bir milletin iki devletiyiz" ve Mustafa Kemal Atatürk'ün "Azerbaycan'ın sevinci sevincimiz, kederi kederimizdir"  sözlerinin de altını çizerek iki devlet arasındaki önemli bağlara değinen Ünsal, Türk dünyasının büyük bir aile olduğunu Azerbaycan'ın ilerlediği yolu, Türkiye ile olan ilişkilerinin gelişmesini destekliyoruz şeklinde konuştu.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası