İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜNCE 15 TEMMUZ ŞEHİT VE GAZİLERİ ANISINA LAVANTA BAHÇESİ YAPILDI

Tarih : 2020-05-29 / Kategori : Genel Haber

İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜNCE 15 TEMMUZ  ŞEHİT VE GAZİLERİ ANISINA LAVANTA BAHÇESİ YAPILDI Reklam Alanı

            İlimiz 15 Temmuz Şehit ve Gazi Aileleri Derneği ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce Aralık İlçesinde daha önce planlanan lavanta bahçesi projesi kapsamında Kurumumuz tarafından yetiştirilen lavanta fideleri Iğdır İl Özel İdaresince tahsis edilen alana dikimi yapıldı.
         

   Gerçekleştirilen fide dikimine projenin hayata geçirilmesini sağlayan İl Müdürü Özkan YOLCU’nun yanı sıra Aralık İlçe Kaymakamı Mustafa GÖRMÜŞ, Aralık İlçesi Belediye Başkanı Mustafa GÜZELKAYA ve 15 Temmuz Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Kanber GÜZELKAYA katıldılar.
            Lavanta bahçesi yapımı ile ilgili olarak İl Müdürü Özkan YOLCU; “Bu projeyi 15 Temmuz Şehit ve Gazilerimiz anısına yaptık. Aynı zamanda İlimiz iklim koşulları sebebi ile tarım sektöründe ekilebilir çeşitlilikte çok geniş bir yelpazeye sahip olduğundan, narenciye hariç bütün meyve ve sebzeler yetiştirilebilmektedir. 15 Temmuz Şehit ve Gazilerimiz anısına yapılan bu lavanta bahçesi aynı zamanda çiftçilerimize de örnek teşkil edecek ve bu çeşitliliğe katkı sağlayacaktır” dedi. 

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası