MİLLETVEKİLİ ŞAMİL AYRIM,ERMENİSTAN SINIRINDA YAPILAN MİTİNGE MESAJ GÖNDERDİ

Tarih : 2020-07-23 / Kategori : Siyaset

MİLLETVEKİLİ ŞAMİL AYRIM,ERMENİSTAN  SINIRINDA YAPILAN MİTİNGE MESAJ GÖNDERDİ Reklam Alanı

             Türkiye Azerbaycan Parlamentolar arası Dostluk grubu Başkanı Ak parti  İstanbul  Milletvekili  Şamil Ayrım,Ermenistan sınırında yapılan mitinge mesaj göndererek mitingi düzenleyenlere teşekkür ederek başarılar diledi.
         

  Türkiye Azerbaycan Parlamentolar arası Dostluk grubu Başkanı Ak parti  İstanbul  Milletvekili  Şamil Ayrım’ın mitingde okunan mesajı “Can Azerbaycan seninleyiz mitingine“ katılan hemşerilerime ve organizasyonu yapan kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum. 12 Temmuz’da Ermenistan Silahlı kuvvetleri tarafından yapılan saldırıları şiddetle kınıyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.
Ermenistan’ın saldırgan milliyetçilik anlayışının yeni bir tezahürü olan bu eylemin Azerbaycan tarafından püskürtürmüş olması saldırganlığın karşılıksız bırakılmayacağının somut bir göstergesi olmuştur. Yukarı Karabağ sorunu Azerbaycan’ın uluslararası tanınmış sınırları ve toprak bütünlüğü çerçevesinde çözülmelidir. Türkiye toprak bütünlüğünü yeniden tesis etme çabalarında Azerbaycan’ın yanındadır, yanında olmaya devam edecektir. 
Ermeniler boyunu aşan bu saldırının hesabını mutlaka ödeyecekler. Karabağa Azerbaycan bayrağı mutlaka dikilecektir.
Yaşasın Tek Milletin İki devleti Azerbaycan -Türkiye

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.