Kadınlara yönelik şiddeti değerlendirdiler

Tarih : 2020-07-29 / Kategori : Genel Haber

Kadınlara yönelik şiddeti değerlendirdiler Reklam Alanı

       Iğdır Ticaret Odası yönetim kurulu Başkanı Kamil Arslan’ı makamında ziyaret eden Ticaret odası kadın girişimciler kurulu başkanı Sunay Mert son günlerde yaşanan Kadınlara yönelik şiddeti değerlendirdi ve aşağıdaki metnin yayınlanmasına karar verildi.

KADINA ŞİDDET BİR İNSANLIK SUÇUDUR!
               Kadınların  yok sayıldığı, psikolojik ve fiili şiddete maruz kaldığı, ötekileştirildiği, tüm bunlarla kalınmayarak canice katledildiği  ve Ülkemize asla yakışmayan bu korkunç tablonun bir daha yaşanmaması için toplumun en küçük yapı taşı olan  aileden başlayarak; Devletimiz, İş Dünyası ve Sivil toplum Kuruluşları olarak sağ duyulu ve kararlı bir şekilde, hep birlikte beraberce ortak bir irade ortaya koymalıyız.
             Ülkemizde her üç kadından biri fiziksel, cinsel, psikolojik veya ekonomik şiddete maruz kalmaktadır. Kadın cinayetleri her yıl bir önceki yıla göre artış göstermektedir. Kadının toplumdaki rollerinin kalıplaşması; kadın girişimci sayımızın ve Kadın temsiliyetinin tüm platformlarda az oluşuna sebep olmaktadır.
                Halbuki kadın, toplumun en önemli şekillendiricisidir, toplumun aynasıdır. Bir kadın, bir kuşağı yetiştirir. Hayattaki en değerli kaynak olan insan kaynağını biçimlendirir. Toplum olarak gelişip, büyümek ve arzu edilen medeniyet seviyesine ulaşmak istiyorsak, cinsiyet gözetmeksizin iş hayatında, siyasette ve sosyal hayatta aktif roller üstlenmeliyiz. Toplumsal cinsiyet eşitliğini hayatın her alanında sağlamalıyız.
             TOBB Kadın Girişimciler kurulları olarak Birliğimizin gücü ve desteği ile Türk Kadınının bu incitici durumlarla mücadelesinde dik duruşumuza devam ediyor ve kadına yönelik fiziki ve psikolojik şiddetin, kadın cinayetlerinin bir an önce son bulması için en ağır yaptırımların, caydırıcı ve önleyici önlemlerin alınmasını talep ediyoruz.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.