Büyük koronavirüs denetimi etkisini göstermeye başladı

Tarih : 2020-08-10 / Kategori : Genel Haber

Büyük koronavirüs denetimi  etkisini göstermeye başladı Reklam Alanı

          İçişleri Bakanlığı'nın valiliklere gönderdiği 'Koronavirüs Denetimleri' konulu genelge kapsamında kent genelinde pazarlar, iş yerleri, marketler, toplu taşıma araçları, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar ve taksilerde denetimler yapıldı.
 

          Ekipler, vatandaşların güvenli seyahat edebilmeleri ve koronavirüs önlemlerine ilişkin genelgelerde belirtilen hususlar ile Iğdır İl Hıfzıssıhha Kurulunca alınan kararlar gereği, sosyal mesafe kuralına ve maske kullanımı zorunluluğuna uyulup uyulmadığını denetlendi.
             Vali/Belediye Başkan V.  H. Engin Sarıibrahim, ülke genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen COVİD-19 tedbirlerine yönelik ilimizdeki denetimlere katılarak vatandaşlarımıza, Maske, Mesafe, Hijyen, Konusunda uyarılarda bulundu.
Denetim ekiplerince, sosyal mesafenin korunması, vatandaşların sağlığı için maske kullanılması ve hijyen kurallarına uygun hareket edilmesi istendi.
             Denetimlerin sıkılaştırılması sonucu Iğdır’da sosyal mesafe kuralına uyma ve maske kullanımı zorunluluğuna uyulması konusunda büyük artış gözlendi. 
              Vatandaşların sağlığı için umut ediyoruzki kurallara uyulur maske ve sosyal mesafe konusunda aynı duyarlılıkla devam edilir.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası