Iğdır’a “Millet Bahçesi” çok yakışacak!

Tarih : 2020-08-10 / Kategori : Genel Haber

Iğdır’a “Millet Bahçesi” çok yakışacak! Reklam Alanı

Eşsiz bir güzelliğe sahip olacak ve Türkiyenin en büyük millet bahçesi olma özelliği ile Iğdır’ımıza renk katacak.
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Iğdır merkez Hakveyis mahallesi sınırları içindeki eski kum ocağı alanı 90 bin metrekarelik alan üzerinde hayata geçirilecek olan millet bahçesinin yapım ihalesinin ardından çalışmalara başlandı.
 

Millet Bahçesinin özellikleri slayt eşliğinde internet ortamında Iğdır halkına tanıtıldı.
Iğdır Millet Bahçesi’ne Millet Kıraathanesi, Millet Bahçesi Genel Altyapı İşleri ve Rekreasyon alanları yapılacak. 828 ağaç ve yeşil alanların yer alacağı millet parkı içinde gölet, çocuklar için oyun alanları, bisiklet parkuru, gezinti ve dinlenme alanları inşa edilecek.
Vali/Belediye Başkan V. Hüseyin Engin SARIİBRAHİM, Şehrimize yeni bir değer katacak Millet Bahçemiz yeşiliyle, fonksiyon ve sosyal donatılarıyla vatandaşlarımızın sosyal ihtiyaçlarına cevap veren, doğayla iç içe yeni bir sosyal yaşam alanı oluşturacak.”dedi.
Vali/Belediye Başkan V. Hüseyin Engin SARIİBRAHİM, Iğdırlı hemşehrimiz adına Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a ve Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sn. Murat Kurum’a teşekkürlerimizi arz ediyoruz.  MilletBahçesi ilimize hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası