OTOGARI OLMAYAN TEK İLİZ

Tarih : 2020-08-13 / Kategori : Genel Haber

OTOGARI  OLMAYAN TEK İLİZ Reklam Alanı

Her şehrin bir otogarı var ama, Iğdır’ın hiç otogarı olmadı.

Iğdır belediyesi sözde sebze halinin bir kısmını yıllar önce düzensiz bir şekilde bölüp otogar olarak kullandırmaktadır. Şu anda  sebze halinden bozma, hiçbir tertip düzeni bulunmayan bir alanda otogar hizmeti verilmektedir.

Daha önce konuyla alakalı birçok kere haber yapmamıza rağmen hiçbir girişimde bulunulmamış ve maalesef Iğdır otogarına kavuşamamıştır.

Şehirlerin olmazsa olmazıdır otogardır.

Iğdır’da otogar olmadığından otobüs firmaları ya kendi imkanları ile garaj yapmakta ya da yol kenarlarında yolcu indirme bindirme işi yapmaktadırlar. Bu durum geri kalmış bir şehir görüntüsü yaratmakta, trafiği aksatmakta, vatandaşa ve firma sahiplerine eziyet teşkil etmektedir.

Iğdır Valisi/Belediye Başkanı Hüseyin Engin Sarıibrahim henüz göreve yeni başlamıştır. Iğdır’ın genelinde ciddi planlamalar yapmakta, şehrin sorunlarının köklü çözüme kavuşması için çalışma yürütmektedirler. Bu süreçte halk adına talebimiz Iğdır’ın uygun bir gölgesinde, modern bir otogarın inşa edilmesidir.

İnanıyoruz ki devletimizin desteği ile Iğdır’a yakışır, yurt dışı ve yurt içine hizmet edebilecek ve hatta minibüslerinde içinde  faaliyet gösterebileceği bir otokar Iğdır’a armağan edilir.

Şehrimize gelen bir yabancı şehirler arası otobüs ve minibüslerin nereden kalktığını öğrenmek için şehirde dönüp duruyor. Bu mağduriyetlerin giderilmesi için Sayın Valimizin halkımızın Otogar talebini gündeme almasını temenni ederiz. 

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası