Serdar Ünsal, Ermenistan'ın amacı Türkiye’yi savaşa çekmektir.”

Tarih : 2020-10-20 / Kategori : Genel Haber

Serdar Ünsal, Ermenistan'ın amacı Türkiye’yi savaşa çekmektir.” Reklam Alanı

        Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Genel Başkan yardımcısı ve Iğdır Azerbaycan Evi Başkanı Serdar Ünsal, Ermenistan ordusunun Nahcıvan’a saldırısının  amacı Türkiye'yi savaşa çekmektir.”dedi.
      

   Ünsal,  Ermenistan  Azerbaycan Da sivillere ve sivil yerleşim yerlerine yaptıkları saldırılar sonuç vermeyince Nahcıvan’a da saldırarak savaşı bölgeye yaymak ve Nahcivan üzerinde garantörlük hakkı olan Türkiye’yi savaşa sokmayı amaçlamaktadır. Ermenistan’ın kurduğu bu tuzağa ne Azerbaycan ne de Türkiye gelecektir.Ermenistan döktüğü kanda boğulacaktır.”şeklinde konuştu.
       Serdar Ünsal,”Ermeniler yine sivil yerleşim yerlerine saldırarak 13 kişiyi daha şehit etmiştir. Şehit olanların arasında çocuklar bebekler vardır.Ermenistan’ın bu vahşi saldırısına malesef dünya devletleri, seyirci kalmakta kimse savaş suçu işleyen Ermenilere dur dememektedir. Birleşmiş Milletleri bu insanlık dışı saldırıları sivillere uygulanan soykırımı kınamaya durdurmaya çağırıyorum.Fuzili şehrinin Ermeni çetecilerden temizlenmesi bizi mutlu etmiştir.Şimdi sıradaki şehir Şuşa ‘dır. Ölenlere Allah’tan rahmet Azerbaycan ordusuna da başarılar diliyorum.Azerbaycan'ın 29. Bağımsızlık yıldönümünü kutluyorum.”dedi.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.