VALİLİK LOGOSU DEĞİŞTİ

Tarih : 2020-11-24 / Kategori : Genel Haber

VALİLİK LOGOSU DEĞİŞTİ Reklam Alanı

Iğdır valiliğinin resmi logosu değişti ve yeni logo kullanılmaya başlandı.

Iğdır Valiliği 1992 yılında il olduktan sonra tasarlanan Valilik logosunu değiştirerek, daha sade ve anlamlı bir logoyu kullanmaya başladı.

 

İlk logo da güneşin ilk doğduğu il olması hasebiyle Güneş, Şehrin Ağrı dağı eteklerinde olması hasebiyle Ağrı Dağı, Ovada Pamuk yetiştiği için Pamuk ve kültürel etkinliği göstermesi bakımından Folklor figürü bulunmaktaydı.

Yeni logo da ise Güneş, küçük, büyük Ağrı Dağı, Ermenilerin bölgede yapmış olduğu katliamları simgeleyen ve 3 çatılmış kılıçtan oluşan anıt, Buğday başakları ve Türkiye Cumhuriyeti Iğdır Valiliği ibareleri yer aldı.

Iğdır Valilisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, yeni logo’nun şehrimizi daha iyi anlattığını belirterek şöyle dedi: “Yeni logo şehrimizin tanıtımında daha belirgin çizgiler içermektedir. Karabağ savaşının zaferle son bulmasının ardından Logomuzun kullanılmaya başlaması çok anlam ifade etmektedir. Logomuzun merkezinde bulunan ve Ermenilerin bölgemizde yapmış oldukları katliamları simgeleyen anıt ve başlattığımız müze çalışmasının logomuzda yer alması çok anlamlıdır. Güneşin ilk doğduğu il olan Iğdır’ımızın marka değerini artırmak için çok güzel çalışmalar yapacak, şehrimizin kalkınması el birliği ile çalışacağız.” Dedi.

Göreve başladığı günden itibaren yenilikler yaparak şehrin görünümünü değiştirip güzelleştirmeye çalışan Vali Hüseyin Engin Sarıibrahim ve çalışma arkadaşlarına başarılar dileriz.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası