SGK İl Müdürü Birsen Dursun faaliyeti sona eren ve borcu Bulunan İş yerlerimize uyarılarda bulundu

Tarih : 2021-01-15 / Kategori : Genel Haber

SGK İl Müdürü Birsen Dursun faaliyeti sona eren ve borcu Bulunan İş  yerlerimize uyarılarda bulundu Reklam Alanı

     İşin sona erdiği, işyerinin kapandığı veya uzun süre sigortalı çalıştırmadığı için 5510 sayılı Kanun kapsamından çıkarılan iş yerlerine ilişkin, İş yerine ait ödenmemiş sigorta primi, işsizlik sigortası primi, sosyal güvenlik destek primi ve idari para cezalarının 7256 sayılı kanun kapsamında herhangi bir teminat istemeksizin 31.01.2021 tarihine kadar başvurmaları halinde borçlarını yapılandırabileceklerdir.
 

    Eski tarihli borcu olan işverenlerimizin yapılandırmada gecikme zammı ve gecikme cezası silinip ayrıca idari para cezası borçlarının yarısı silinmektedir. Ana tutar güncellendiği için de çok avantajlı bir durum ortaya çıkmaktadır. Dedi 
     Yapılandırmadan önce tatbik edilen hacizler, yapılacak ödemeler nispetinde kaldırılacaktır. Yapılandırılan borçlardan dolayı icra takibi ve haciz işlemleri yapılmayacaktır. Yapılandırma devam ettiği sürece yapılandırma taksitlerinin ve yapılandırma dışındaki borçların süresinde ödenmesi kaydıyla sigorta primi teşvik uygulamalarından yararlanabileceklerdir. Yapılandırmada ilk iki taksitin süresinde ve tam olarak ödenmesi halinde borcu yoktur yazısı alabilecektir. Dedi. 

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.