Çin Aşısını Ülkemize Getiren Cantürk Alagöz’ü Makamında Ziyaret Ettik

Tarih : 2021-01-25 / Kategori : Sağlık

Çin Aşısını Ülkemize Getiren Cantürk Alagöz’ü Makamında Ziyaret Ettik Reklam Alanı

Dünyayı kasıp kavuran Covid-19 pandemisi ile mücadele etmek için her ülke tüm imkanlarını seferber etmektedir.

Hastalığın ilk çıktığı ülke olan Çin’in geliştirdiği aşıyı Türkiye’ye getiren “VATAN SEVDALISI” KEYMAN ilaç firmasının sahibi Cantürk Alagöz, büyük bir başarıya imza atarak Çin Aşısını ülkeye getirmeyi başarmıştır.

Yeşil Iğdır ve 15 Temmuz gazetesi sahibi ve genel yayın yönetmeni Cabbar Şıktaş, Iğdırlı hemşerimiz, “Iğdır Sevdalısı”  KEYMAN İlaç Firması sahibi Cantürk Alagöz’ü makamında ziyaret ederek hasbihal ettiler.

 

Iğdırlı hemşerimiz Cantürk Alagöz, ilaç ve aşı sektöründe Keymen ilaç firması olarak 1973 yılından beri faaliyet yürütüyor. Keymen’in “iş ortakları” arasında Biofarma, Serum Institute Of India, Techİnvention şirketlerinin yanı sıra Çin’de Covid-19 aşısını geliştiren Sinovac firması da yer alıyor.

Keymen İlaç firması Sinovac aşısının Türkiye’de “Faz 3” çalışmalarının yürütülmesini de organize ediyor. Türkiye’de Faz 3 çalışmasını yürüten tek firma. Bu aynı zamanda dünya genelinde özel sektör olarak da tek firma. Çin ürettiği aşıyı henüz 3 ülkeye vermeye başlamış, bunlardan birisi de Türkiye’dir.

Keyman İlaç Firmasının Sahibi Cantürk Alagöz “ÖNCE VATAN” sloganı ile iş hayatına atılmış ve gerçek bir Iğdır Sevdalısı olarak “Doğup büyüdüğüm Iğdır’ın kalkınması için elimden ne geliyorsa yapıyorum. Yapmaya da devam edeceğim, yakında müjdeli haberlerimiz de olacak inşallah.” dedi.

Mütevazı, ağır başlı, başarısının farkında bir iş insanı. Vatanını seven, halkının bir an önce aşılanması için gece gündüz çalışmalarını sürdüren Cantürk Alagöz yaptığı kısa açıklamada şöyle dedi: “Çin aşısını bizim firmamız getiriyor diye demiyorum, klinik çalışmasını yaptırdığım için söylüyorum. Şu an dünyada üretilen aşılar içerisinde en güvenilir ve doğal aşı Çin aşısıdır. Bende yaptırdım, tüm halkımız güvenerek, tereddüt etmeden yaptırmalıdır. Allah’ın izniyle aşılama yapıldıktan sonra hiçbir sorun kalmayacaktır. Azerbaycan’ımızı da unutmuş değilim, Azerbaycan’ın aşılarını da ben getiriyorum” dedi.

Bir Iğdırlı olarak gurur duyduğumuz hemşerimiz Cantürk Alagöz’ü bir kez daha tebrik ediyoruz. Başarısının daim olmasını temenni ediyoruz.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.