İLİMİZDE ALABALIK ÜRETİMİNİN ARTIRILMASI İÇİN YENİ KURULAN KULUÇKAHANELER İNCELENDİ

Tarih : 2021-02-26 / Kategori : Genel Haber

İLİMİZDE ALABALIK ÜRETİMİNİN ARTIRILMASI İÇİN YENİ KURULAN KULUÇKAHANELER İNCELENDİ Reklam Alanı

  Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürlüğü su ürünleri ekiplerince Tuzluca İlçemizin Hamurkesen köyünde faaliyet gösteren Alabalık Tesisi ve kuluçkahaneleri denetledi.
Denetime İl Müdürü Özkan YOLCU’da katılarak yapılan denetim çalışmalarını inceledi. Alabalık tesisinde yapılan üretim çalışma ve aşamaları hakkında işletme sahibinden bilgiler aldı.
       

   Tesisin büyütülmesi ve kapasitesinin genişletilmesi durumunda Bakanlığımızın hibe desteklerinden yararlanabileceklerini ve bu desteklerle ilgili bilgi veren İl Müdürü Özkan YOLCU; “İşletmemizin şu anki kapasitesi 25 ton olup, 200 bin adet yumurta kapasiteli yavru yetiştirme kuluçkahaneleri ile üretime devam etmektedir. Üretilen balık miktarı, yemleme, havuzlarının teknik ve hijyenik şartları, oksijen durumu, pH ve sıcaklık gibi değerler mevzuatlar çerçevesinde kontrol edildi. Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Hibe desteklerinden  Su Ürünleri Yetiştiriciliği Yatırımlarına (Deniz, İç Su Yetiştiriciliği) yönelik olarak Tebliğlerde belirtilen usul ve esaslara göre gerçek ve tüzel kişiler tarafından hazırlanacak olan proje başvuruları Bakanlığımızca yayımlanan uygulama esasları ve satın alım prosedürüne uygun olarak yapılmaktadır. Bu kapsamda yapılacak başvurularda da İl Müdürlüğümüzün ilgili personellerince teknik destek de verilerek talepte bulunan üreticilerimizi yararlandırmak istiyoruz’’ dedi.  

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.