Hatice Sarıibrahim Şehit Polis Memuru Kemal Adir’in Kabrini ve Şehidimizin İsminin Yaşatıldığı Okulu Ziyaret Etti

Tarih : 2021-04-01 / Kategori : Eğitim

Hatice Sarıibrahim  Şehit Polis Memuru Kemal Adir’in Kabrini ve Şehidimizin İsminin Yaşatıldığı Okulu Ziyaret Etti Reklam Alanı

Vali  H. Engin Sarıibrahim’in eşi Hatice Sarıibrahim, 1983 yılında Malatya’da çıkan çatışmada şehit düşen Polis Memuru Kemal Adir’in kabrini ve şehidimizin isminin yaşatıldığı Şehit Polis Kemal Adir İlkokulu’nu ziyaret etti.
Ziyaretine ilk olarak şehidimizin kabrini ziyaret ederek başlayan hanımefendi, şehidimizin eşi Naciye Adir, Şehit Polis Kemal Adir İlkokulu öğrencileri ve beraberindekilerle birlikte kabri başında dualar etti.
 

Mezarlık ziyareti sonrası Şehit Polis Kemal Adir İlkokulunu da ziyaret eden hanımefendi, burada da öğrencilerle bir araya gelerek şehidimizin anısına okul bahçesine öğrencilerle birlikte fidan dikti.
Şehidimizin kıymetli eşi ile birlikte okulda görevli öğretmenlerle de bir araya gelen hanımefendi, “Hepimizin şehitlerimizle ilgili okullarımızda bir hassasiyeti var. Bu kutsal vatan toprakları için canlarını feda etmiş olan şehitlerimizin isimlerini yaşatmak, unutulmadıklarını hatırlatmak amacıyla Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde ve sizlerin öncülüğünde başlatılan “Iğdır Şehidini Tanıyor” projesi ile çocuklarımıza, okullarına isimleri verilen şehitlerimizin kahramanlıklarını, fedakarlıklarını her daim anlatacağınızdan ve onlara bu milli ve manevi duyguları yaşatacağınızdan hiç şüphem yok. Şehitlerimizin anılarını ne kadar canlı tutarsak o şehidimizin hatırasını da korumuş ve muhafaza etmiş oluruz. Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin, mekanları cennet olsun.” dedi.
Ziyaretlerinde hanımefendiye şehidimizin eşi Naciye Adir’in yanı sıra 5. Hudut Alay Komutanı Yılmaz Doğan’ın eşi Dilek Doğan ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sedat Bilir’de eşlik etti.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.