IĞDIR İLE AĞRI İLİ ARASINDA BULUNAN MERALARIN SINIRLARININ BELİRLENMESİ AMACIYLA TOPLANTI DÜZENLENDİ

Tarih : 2021-04-06 / Kategori : Genel Haber

IĞDIR İLE AĞRI İLİ ARASINDA BULUNAN MERALARIN SINIRLARININ BELİRLENMESİ AMACIYLA TOPLANTI DÜZENLENDİ Reklam Alanı

          İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Toplantı salonunda İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan YOLCU’nun Başkanlığında Iğdır ve Ağrı ili meraların sınırlarının belirlenmesi amacıyla 01.04.2021 tarihinde gerçekleştirilen toplantıya İl Müdürlüğü  Çayır Mera ve Yem Bitkileri Şube Müdürü Mahmut TURAN, Harmandöven Köyü Muhtarı Mecit DENİZ, Nişankaya Köyü Muhtarı Ömer DEMİR, Taşburun Köyü Muhtarı Cafer GÜNEŞ, Asma Köyü Muhtarı Mehmet E. GÜRAL ve Ağrı İli Kucak Köy Muhtarı Mehmet KARAÇÖL katıldılar.
       

                 İlimiz Iğdır ve Ağrı ili sınırında bulunan tescil harici alanın sınırlarının kesinleştirilerek, hangi köyün ne kadar alanı kullanma hakkı olduğunun belirlenmesi amacıyla gerçekleştirilen toplantıda katılımcılara bahse konu mera alanı ile ilgili bilgiler verilerek görüşleri dinlendi. 
           Toplantı sonunda alınan kararla, katılım sağlayan muhtarlarca ilgili alana gidilerek yerinde inceleme yapılmasına ve ayrıca Ağrı ili Kucak Köyü ile aralarındaki sınır probleminin giderilmesi için Ağrı Kadastro Müdürlüğünün Tutak ve Kucak Köylerdeki yenileme çalışmalarının bitirdikten sonra sınırların belirlenmesi için tekrar toplanılmasına karar verildi.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.