TEMA Vakfı ve Iğdır Gençlik Merkezi Karasu Çayı için El Ele Verdi

Tarih : 2021-04-23 / Kategori : Genel Haber

TEMA Vakfı ve Iğdır Gençlik Merkezi Karasu Çayı için El Ele Verdi Reklam Alanı

Türkiye’nin en kurak illerinin başında gelen Iğdır’ın en önemli su varlıklarından biri Ağrı Dağı Milli Parkı’nın kuzeyinde Iğdır Ovası’yla bütünleştiği yerde doğan Karasu Çayı’dır. Ancak Karasu Çayı, son yıllarda ne yazık ki çevre kirliliği ile dikkat çekmektedir. 

Özellikle “günübirlik ziyaretçilerin” piknik yaptıktan sonra etrafa bıraktıkları çöpler, önemli bir sorun haline gelmiş durumdadır. Karasu Çayı’nın etrafında bırakılan çöpler, çoğu zaman rüzgârın da etkisiyle Karasu Çayı’na taşınmakta; bu durum ise bölgenin biyolojik çeşitliliği üzerinde bir tehdit oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra, bırakılan çöpler görsel bir kirliliğe de sebep olmaktadır.
Karasu Çayı ve etrafında artan çöplere dikkat çekmek amacı ile TEMA Vakfı Iğdır İl Temsilciliği ile Iğdır Gençlik Merkezi bir araya geldi. TEMA Vakfı gönüllüleri ve Gençlik Merkez gönüllüleri, Iğdır’ın en önemli doğal su varlığı olan Karasu Çayı’nda çevre temizliği yaparak bölgenin flora ve fauna yaşamının korunması gerektiği çağrısı yaptılar. 
TEMA Vakfı Iğdır İl Temsilcisi Dr. Adem Yulu ve Iğdır Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Karaca, günübirlik ziyaretçilerin doğal çevrenin korunması konusunda daha hassas olması gerektiğini ifade ettiler.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.