KARDEŞ ODA KARADENİZ EREĞLİ TİCARET VE SANAYİ ODASINDAN ZİYARET..

Tarih : 2021-10-19 / Kategori : Genel Haber

KARDEŞ ODA KARADENİZ EREĞLİ  TİCARET VE SANAYİ ODASINDAN ZİYARET.. Reklam Alanı

          Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası ve Karadeniz Ereğli  Ticaret ve Sanayi odası  arasında iletişimi güçlendirmek, karşılıklı hizmet standartlarının artmasını sağlamak, ortak toplantılar ve faaliyetler düzenlemek, işbirliği sayesinde daha kapsamlı faaliyetler/projeler hazırlamak, sanayi ve ticaretin gelişmesinin yanında sosyo-kültürel faaliyetlerde birlikte hareket etmek ve böylece ticari, coğrafik, tarihsel ve kültürel etkileşimi sağlayarak farklı yöre insanlarının işbirliğini geliştirmek felsefesiyle diğer Oda ve borsalara rol model olmak amacıyla 2015 yılından beri Gönül bağımız olan Karadeniz Ereğli  Ticaret ve sanayi odası ile  “Kardeş Oda” protokolünü  imza altına almak  amacıyla  Iğdır’a gelen Karadeniz Ereğli  Ticaret ve sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş , Yönetim kurulu Başkan Yardımcısı Tasin Tanyıldız Yönetim kurulu üyesi Kadir Çaygeç, Meclis üyeleri Cevdet Demircan, Cenk Koşun, Mahir Akbaba, Meclis başkan yardımcıları Suat Keleş, Taha Kuyumcuoğlu Genel sekreter Gündüz Acar ‘dan  oluşan heyet odamız meclis kurulu tarafından karşılandı.

 Odamız Yönetim kurulu Başkanı Kamil Arslan ve Karadeniz Ereğli Ticaret ve sanayi odası yönetim kurulu başkanı Arslan Keleş tarafından Kardeş oda protokolü imzalandı. İmza töreninden sonra Yapılan akreditasyon kıyaslama ziyaretinde iki odanın çalışmaları değerlendirildi.
Başkan Arslan Dünyada sayılı Türkiye’de ise tek üç ülkeye sınırı olan gerek iklimi gerek tarihsel dokusu, gerekse tarımsal potansiyeli ile bölgede özel konumu olan ilimizde yatırım imkanlarını 6. Bölge teşvik bölgesinde olmanın getirdiği avantajlarla ilgili, bilgilendirme yaptı.
 
Başkan Arslan, Karadeniz’den  doğuya 6 yıl önce Eski Başkan Yaşar Tetiker ile  kurdukları dostluk ilişkilerinin devam etmesi ve ortak çalışmalarda bir araya gelebilmenin kendileri adına sevindirici olduğunu dile getirirken Yaşar başkanı rahmetle anıyoruz dedi.. Başkan Arslan konuklarına binayı tüm katlarıyla ve son dönemlerde yapmış olduğu 300 kişilik M.Rifat Hisarcıklıoğlu toplantı salonunu gezdirdikten sonra Meclis Toplantı salonunda Iğdır’ın sosyal, kültürel ve ekonomik yapısı ile Odanın faaliyetlerini içeren bir sunum yaptı.
Ziyaret günün anlam ve önemine ait hediyelerin verilmesi ile devam etti Başkan Arslan, “Iğdır kayısısı ilimizin ilk coğrafi işaret alan ürünü olması nedeniyle sizlere Iğdır kayısısı temalı tabak hediye etmek istedik ayrıca dostluğumuz 40 yıl baki kalsın diye fincan takımı ile taçlandırdık” dedi.
Program Kardeş odamız Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi ile  odamız meclis kurulu üyeleri ile birlikte Sayın Valimiz H.Engin Sarıibrahim ‘i ziyaret ile devam etti. Ziyaret de Karadeniz Ticaret ve sanayi odası yönetim kurulu başkanı Arslan Keleş Karadenizden Doğuya ulaşan bu sevgi gönül bağını ticari anlaşmalarla taçlandırmak istediklerini belirtti.
Valilik ziyareti sonrası Program ilimiz OSB Müdürlüğü ziyareti ile devam etti. OSB de faaliyet gösteren CE –CE   Tekstil Otomotiv İnşaat Taahhüt Gıda Turizm Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi Iğdır Şubesi, Gaziler Plastik ve Geri Dönüşüm Ticaret Limited Şirketi, , Yılsan Kapı İmalatı Nakliye İthalat İhracat Pvc Cam Doğrama İnşaat Petrol Orman Ürünleri ve Sanayi Ticaret Limited Şirketi ve Sürkit RAFİNE Tuz üretim alanlarını ziyaret ederek devam etti. Karadeniz Ereğli ‘den gelen heyet Iğdır’da yapılan yatırımların çok başarılı olduğunu daha çok genç bir OSB olmasına rağmen gelecek vaat eden çok yol kat eden bir OSB olduğunun altını çizdiler.
Ziyaretin ikinci gününde gelen heyet ile birlikte Nahcivan özerk cumhuriyetine geçildi. Ziyarette Türkiye Cumhuriyeti Nahcivan Başkonsolosu Mehmet Emin Kiraz ziyaret edildi. Ziyarette iki ülke arasında yapılacak çalışmalar değerlendirildi. Başkan Kamil Arslan Ziyaret anısına Başkonsolos Kiraz’a bir tabak takdim etti.
Karadeniz Ereğli  Ticaret ve sanayi odası  yönetim kurulu başkanı  Arslan Keleş yaptığı  açıklamada, “2015 yılında Yaşar başkanımız  ile kurulan gönül bağımızın imzaladığımız kardeş oda protokolümüz ile  iki odanın da kazanımları olmuştur. Bugüne kadar olan dostluk ilişkilerimizi daha da ileriye taşıyacağımızı ümit ediyor, bizi böylesine nezaketle  karşıladığınız ve büyük bir ihtimamla ağırladığınız için teşekkür ediyorum. Bu güzel ev sahipliğinize karşılık sizleri de Karadeniz Ereğli’ye bekliyoruz” dedi.
Haber: Oğuzhan ŞIKTAŞ

Foto Galeri
KARDEŞ ODA KARADENİZ EREĞLİ  TİCARET VE SANAYİ ODASINDAN ZİYARET.. KARDEŞ ODA KARADENİZ EREĞLİ  TİCARET VE SANAYİ ODASINDAN ZİYARET..

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası