"Kars, Ardahan, Iğdır Tanıtım Günleri" başladı

Tarih : 2021-10-22 / Kategori : Gündem

Reklam Alanı

Başkentte Kars, Ardahan ve Iğdır'ın yöresel lezzetleri ve kültürel değerlerinin sergilendiği tanıtım günleri başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda aşıklar dinletisi ve halk oyunları gösterileri sunuldu. 
Açılış programının ardından Iğdır Ardahan ve Kars ve illerinin kültür, turizm, yöresel ürünler gibi zenginliklerini yansıtan stantlar gezildi.
Anfa-Altınpark'ta başlayan ve 24 Ekim'e kadar sürecek tanıtım günlerinin açılışı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,tarafından gerçekleştirildi.
Iğdır’ın yöresel lezzetleri ve kültürel değerlerinin sergilendiği stant İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tarafından ziyaret edildi. 
 
         Ziyarette İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Alagöz Holding Iğdır Spor 61 Süleyman Soylu isminin yazıldığı forma hediye edildi.
Iğdır’ın kültüründen turizmine, tarihinden yöresel lezzetlerine kadar tüm güzellikleriyle tanıltıldığı etkinliğin ilk gününde standımıza yoğun ilgi gösterildi.
Iğdır Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, 21-24 Ekim 2021 tarihleri arasında Ankara ANFA Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan “Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günlerine katılmanın sevincini yaşıyoruz. Fuarda Şehirlerimizin, tarihi, turistik değerlerimizin tanıtılmasına, yaşadığımız yörelerin kültürünün tanıtılmasına vesile olmuştur. İlimizin tanıtılmasına vesile olan tanıtım günlerinin 5’incisini düzenleyen Kars-Ardahan-Iğdır Dernekler Federasyonunun yönetim kurulunu tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu. 
 
Iğdır Kültür müdürlüğü tarafından Iğdır’ın tarihi ve kültürel yerlerini tanıtan broşürler dağıtıldı.
 
Tuzlucamızın gururu İstanbul Milletvekili  Şamil Ayrım,  Van Milletvekili İrfan Kartal ve Cem Ayrım Ankara fuarındaki Tuzluca standını ziyaret etti.
Tuzluca Belediye Başkanı Ahmet Sait Sadrettin Türkan,  Tuzluca Çalışkan Kadınlar grubumuz, Ankara ve Antalya fuarlarına Tuzluca’mızı temsilen katılıyorlar. Çalışmaları, üretimleri, tanıtımları ve gayretlerinden ötürü Tuzluca’nın yiğit kadınlarını tebrik ediyor”dedi.
 
İlimizin Meşhur kaysı gibi meşhur olan ve Ecz. Ümit Eren Tarafından üretimine başlanan Iğdır Kaysı Kolanyasının tanıtımı yapıldı.
İlimizin markalı kaşarlarını üreten ve bölgede ismini duyuran Has Mandıra’da stanta yerini alarak ürünlerini tanıttı.
 
Has Mandıra Sahibi Ziya Yiğit, İlimizin damak tadına hitap eden Hasmandıra - Ayran - Kaymak - Peynir - Tereyağı - Yoğurt gibi bir çok ürünle stantta büyük ilgi topladı.
            Haber: Oğuzhan Şıktaş

Foto Galeri

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası